УФСІ-V

Назва проекту: Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ V (фаза 1 та 2)
Термін впровадження: грудень 2015 року – травень 2019 року.
Сума гранту Уряду Німеччини (через KfW): 14 млн. євро.
І фаза: Дніпропетровська, Харківська та Запорізька області.
ІІ фаза: міста Київ та Львів.
 
Перша фаза Проекту УФСІ V спрямована на створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також на покращення інфраструктури шкіл, дошкільних навчальних закладів та закладів соціального захисту у громадах, що приймають ВПО. На дану фазу виділено 9 мільйонів євро.
У проектному портфелі 35 об’єктів, з яких 16 житлових, 10 шкіл, 6 дошкільних навчальних заклади, 3 інтернатні заклади.
Станом на кінець 2018 року будівельні роботи завершено на 22 об’єктах, з яких 7 житлових об’єктів для ВПО, 9 шкіл та 6 садків. 133 внутрішньо переміщені особи заселено у відновлене житло. Близько 13 000 осіб отримують користь від відновлених у рамках реалізації Проекту шкіл та дитячих садків. Крім будівельних робіт проводиться робота зі сприяння інтеграції та адаптації ВПО у приймаючих громадах. Зокрема, у 2017-2018 роках реалізовано програми «Гідна праця» та «Розвиток соціального капіталу громад». З метою обміну досвідом, організовано візит для представників громадськості, місцевої влади, самозайнятих осіб з числа ВПО з трьох східних областей у Львівську область. Проводяться й інші заходи із залученням ВПО, місцевих громад та представників влади.
 
Головний пріоритет другої фази Проекту - створення додаткових місць для дітей, у т.ч. дітей з родин внутрішньо переміщених осіб, у дитячих садках Києва та Львова шляхом відновлення групових приміщень. На дану фазу виділено 5 мільйонів євро.
У Києві проектом охоплені 44 дитячих садки, у Львові – один садок. Крім того, у Львові здійснюється реконструкція гуртожитку для поселення ВПО.
Станом на кінець 2018 року створено 98 додаткових груп у 41 садку, а це близько додаткових 2300 місць для дітей, у т.ч. дітей внутрішньо переміщених осіб.