УФСІ-VIII

Проєкт «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VIІI)»
Термін впровадження: 2021-2024 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Розмір гранту: 13,10 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області,  підконтрольні Уряду України райони Луганської, Донецької областей, а також інші місця за погодженням між KfW та УФСІ.
Мета: посилення спроможностей закладів первинної і вторинної медичної допомоги протидіяти COVID-19 та наслідкам пандемії шляхом енергоефективного оновлення приміщень, постачання медичного обладнання та проведення навчальних заходів для медперсоналу,  керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту, а також представників підрозділів охорони здоров’я обласного рівня.
 
У липні 2021 року було відібрано 13 об’єктів (субпроєктів) для впровадження, з яких 6 закладів первинної медичної допомоги (амбулаторії) та 7 закладів вторинної медичної допомоги (лікарні), з яких 3 у Дніпропетровській, 3 у Донецькій, 2 у Запорізькій, 4 у Луганській, 1 Харківській області.
У серпні 2021 року підписано меморандуми про співпрацю з ініціативними групами (партнерами з впровадження субпроєктів), а також власниками та балансоутримувачами медичних усіх медичних 13 закладів, що беруть участь у Проєкті.
У вересні-жовтні 2021 проведено тендери з відбору надавачів послуг з виготовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД), на підставі яких укладено контракти з їх переможцями.
До 23.02.2022 проводилася активна робота з розробки проєктно-кошторисної документації, підготовки планів екологічного і соціального менеджменту, досліджень об’єктів на предмет наявності азбестовмісних матеріалів, оцінки та узагальнення потреб партнерських медичних закладів у обладнанні та заходах з розвитку їх потенціалу.
Однак, російська агресія, що розпочалася 24.02.2022 не дозволила продовжити виконання Проєкту як це було заплановано.
З огляду на це, виконавчий комітет УФСІ, на основі оцінки безпекової ситуації та за погодженням з представником донора (Банком KfW), у квітні 2022 вирішив припинити подальше впровадження 9 субпроєктів на базі медичних закладів, які знаходяться Донецькій, Луганській та Харківській областях. Відтак, кількість СП для впровадження скоротилася до 4, перелічених нижче:
  • 27-12-1, амбулаторія ЗПСМ ЦПМСД смт Слобожанське, Дніпропетровська область;
  • 27-12-2, Криворізька міська лікарня № 9, Дніпропетровська область;
  • 27-12-3, Криворізька інфекційна лікарня № 1, Дніпропетровська область;
  • 28-23-12, амбулаторія ЗПСМ м. Гуляйполе Гуляйпільського ЦПМСД, Запорізька область.
З урахуванням скорочення переліку СП для впровадження, за погодженням із KfW, було вирішено спрямувати частину проєктних коштів у обсязі 1 млн. євро на придбання обладнання для однієї з Львівських лікарень та відібрати додаткові СП для впровадження у регіонах України, які знаходяться поза межами початково визначеної території реалізації Проєкту (Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області та підконтрольні Уряду України райони Луганської і Донецької областей).
Крім того, наглядова рада УФСІ на своєму засіданні у липні 2022 року надала рекомендацію щодо облаштування бомбосховищ/укриттів у тих відібраних медичних закладах, де це є можливим і доцільним. 
 
Поточний стан впровадження Проєкту:
Завершується розробка ПКД для об’єктів 3 СП, які знаходяться у Дніпропетровській області. При цьому, розробку ПКД для об’єкта СП у Запорізькій області призупинено через активні бойові дії на прилеглій території.
На підставі відповідної рекомендації наглядової ради УФСІ, визначаються  підрядники з розробки проектно-кошторисної документації для облаштування укриттів/споруд подвійного призначення на об’єктах СП 27-12-2 та 27-12-3.
Вжито усіх необхідних заходів для постачання найближчим часом високовартісного медичного обладнання визначеній Львівській лікарні.
У подальшому планується забезпечити виконання будівельних робіт на об’єктах для яких розроблено і схвалено ПКД, провести відбір додаткових СП та продовжити вивчення потреб партнерських медичних закладів, у т.ч. нововідібраних, у обладнанні і заходах з розвитку їх потенціалу.