УФСІ-VIII

Проєкт «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VIІI)»

Термін впровадження: 2021-2024 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Розмір гранту: 13,10 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області,  підконтрольні Уряду України райони Луганської, Донецької областей, а також інші місця за погодженням між KfW та УФСІ.
Мета: посилення спроможностей закладів первинної і вторинної медичної допомоги протидіяти COVID-19 та наслідкам пандемії шляхом енергоефективного оновлення приміщень, постачання медичного обладнання та проведення навчальних заходів для медперсоналу,  керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту, а також представників підрозділів охорони здоров’я обласного рівня.
У липні 2021 року було відібрано 13 об’єктів (субпроєктів) для впровадження, з яких 6 закладів первинної медичної допомоги (амбулаторії) та 7 закладів вторинної медичної допомоги (лікарні), з яких 3 у Дніпропетровській, 3 у Донецькій, 2 у Запорізькій, 4 у Луганській, 1 Харківській області.
У серпні 2021 року підписано меморандуми про співпрацю з ініціативними групами (партнерами з впровадження субпроєктів), а також власниками та балансоутримувачами медичних усіх медичних 13 закладів, що беруть участь у Проєкті.
У вересні-жовтні 2021 проведено тендери з відбору надавачів послуг з виготовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД), на підставі яких укладено контракти з їх переможцями.
До 23.02.2022 проводилася активна робота з розробки проєктно-кошторисної документації, підготовки планів екологічного і соціального менеджменту, досліджень об’єктів на предмет наявності азбестовмісних матеріалів, оцінки та узагальнення потреб партнерських медичних закладів у обладнанні та заходах з розвитку їх потенціалу.
Однак, російська агресія, що розпочалася 24.02.2022 не дозволила продовжити виконання Проєкту як це було заплановано.
З огляду на це, виконавчий комітет УФСІ, на основі оцінки безпекової ситуації та за погодженням з представником донора (Банком KfW), у квітні 2022 вирішив припинити подальше впровадження 9 субпроєктів на базі медичних закладів, які знаходяться Донецькій, Луганській та Харківській областях. Відтак, кількість СП для впровадження скоротилася до 4, перелічених нижче:
  • 27-12-1, амбулаторія ЗПСМ ЦПМСД смт Слобожанське, Дніпропетровська область;
  • 27-12-2, Криворізька міська лікарня № 9, Дніпропетровська область;
  • 27-12-3, Криворізька інфекційна лікарня № 1, Дніпропетровська область;
  • 28-23-12, амбулаторія ЗПСМ м. Гуляйполе Гуляйпільського ЦПМСД, Запорізька область.
З урахуванням скорочення переліку СП для впровадження, за погодженням із KfW, було вирішено спрямувати частину проєктних коштів у обсязі 1 млн. євро на придбання обладнання для однієї з Львівських лікарень та відібрати додаткові СП для впровадження.
Крім того, наглядова рада УФСІ на своєму засіданні у липні 2022 року надала рекомендацію щодо облаштування бомбосховищ/укриттів у тих відібраних медичних закладах, де це є можливим і доцільним.
 
Поточний стан впровадження Проєкту:
Після вилучення з переліку для впровадження СП 28-23-12, амбулаторія у м. Гуляйполе, Запорізька область та включення до нього
  • інфекційного відділення Слобожанської центральної лікарні, Дніпропетровська область
  • амбулаторії № 12 ЦПМСД № 6, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область;
  • амбулаторії № 7 ЗПСМ ЦПМСД № 3 м. Кам’янське, Дніпропетровська область/KfW»;
  • Слобожанської лікарні Чугуївського району, Харківська область;
  • Красноградської центральної районної лікарні, Харківська область;
  • Бородянської центральної лікарні, Київська область

у рамках Проєкту здійснюється впровадження 9 СП.

Проводяться будівельні роботи на об’єктах 3 медичних закладів (СП 27-12-1, 27-12-2, 27-12-3) на одному з яких (СП 27-12-2) вже облаштовано укриття. Цим закладам також поставлено 228 одиниць сучасного медичного обладнання. Здійснюється розробка ПКД для об’єктів 5 інших СП.

Закуплено та передано Першому медичному об’єднанню Львова сучасний реабілітаційний комплекс, призначений  для відновлення роботи рухового апарату пацієнтів, і обладнання для лікування та моніторингу життєвих функцій для хворих на Covid-19.
Проводиться підготовка до впровадження масштабної програми навчання для лікарів, керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту.