УФСІ-VIII

Проєкт «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VIІI)»
 
Мета: посилення спроможностей закладів первинної і вторинної медичної допомоги протидіяти COVID-19 та наслідкам пандемії шляхом енергоефективного оновлення приміщень, постачання медичного обладнання та проведення навчальних заходів для медперсоналу,  керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту, а також представників підрозділів охорони здоров’я обласного рівня.
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Обсяг грантових коштів: 13 560 600,00 євро
Термін впровадження: 2021-2026 роки
 
У 2021 році було відібрано 13 об’єктів (субпроєктів) для відновлення (впровадження) у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях. До 23.02.2022 проводилася активна робота з розробки проєктно-кошторисної документації, підготовки планів екологічного і соціального менеджменту, досліджень об’єктів на предмет наявності азбестовмісних матеріалів, оцінки та узагальнення потреб партнерських медичних закладів у обладнанні та заходах з розвитку їх потенціалу. Однак, російська агресія, що розпочалася 24.02.2022, змусила майже повністю оновити перелік об’єктів (субпроєктів) для відновлення (впровадження). Наразі цей перелік містить 9 об’єктів, а саме:
  1. Амбулаторію ЗПСМ ЦПМСД селища Слобожанське, Дніпропетровська область;
  2. Криворізьку міську лікарню № 2, Дніпропетровська область;
  3. Криворізьку інфекційну лікарню № 1, Дніпропетровська область;
  4. Амбулаторію № 7 ЗПСМ ЦПМСД № 3 м. Кам’янське, Дніпропетровська область;
  5. Інфекційне відділення Слобожанської центральної лікарні, Дніпропетровська область;
  6. Берестинську (Красноградську) центральну районну лікарню, Харківська область;
  7. Слобожанську лікарню Чугуївського району, Харківська область;
  8. Бородянську центральну лікарню, Київська область.
  9. Амбулаторію № 12 ЦПМСД № 6, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область.
За станом на кінець березня 2025 року вже відновлено 4 медичні заклади, які вказані першими у приведеному вище переліку, а у 3 з них ще й облаштовані укриття. Крім того, їм поставлено медичне обладнання, засоби та меблі на суму 1,69 млн. євро.
Проводилися будівельні/ремонтні роботи на об’єктах 3 медичних закладів, які мають номери з 5 по 7 у переліку. На одному з цих об’єктів також облаштовувалося укриття. Здійснювалася підготовка до закупівлі медичного обладнання для цих закладів.
З метою підготовки до виконання будівельних робіт на об’єктах восьмого та дев’ятого 8 та 9 закладів, проводився відбір підрядника та завершувалася розробка і погодження проєктно-кошторисної документації відповідно.
У І кварталі 2025 року успішно завершено реалізацію комплексної програми навчання для лікарів, керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту.  
Крім того, у 2022 році за кошти Проєкту було придбано та передано Першому медичному об’єднанню Львова сучасний реабілітаційний комплекс, призначений  для відновлення роботи рухового апарату пацієнтів, і обладнання для лікування та моніторингу життєвих функцій для хворих на Covid-19, вартість якого  перевищує 990 тис. євро.
З метою дотримання усіма залученими сторонами екологічних і соціальних приписів, було розроблено і затверджено Рамкові Вимоги щодо запобіжних природоохоронних та соціальних заходів за Проєктом, а також Концепцію експлуатації і утримання відновлених об’єктів та шаблон плану життєздатності як додаток до цієї Концепції.