УФСІ-VIII
Проєкт «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VIІI)»
Термін впровадження: 2021-2024 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Розмір гранту: 13,10 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, підконтрольні Уряду України райони Луганської, Донецької областей, а також інші місця за погодженням між KfW та УФСІ.
Мета: посилення спроможностей закладів первинної і вторинної медичної допомоги протидіяти COVID-19 та наслідкам пандемії шляхом енергоефективного оновлення приміщень, постачання медичного обладнання та проведення навчальних заходів для медперсоналу, керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту, а також представників підрозділів охорони здоров’я обласного рівня.
У липні 2021 року було відібрано 13 об’єктів (субпроєктів) для впровадження, з яких 6 закладів первинної медичної допомоги (амбулаторії) та 7 закладів вторинної медичної допомоги (лікарні), з яких 3 у Дніпропетровській, 3 у Донецькій, 2 у Запорізькій, 4 у Луганській, 1 Харківській області.
У серпні 2021 року підписано меморандуми про співпрацю з ініціативними групами (партнерами з впровадження субпроєктів), а також власниками та балансоутримувачами медичних усіх медичних 13 закладів, що беруть участь у Проєкті.
У вересні-жовтні 2021 проведено тендери з відбору надавачів послуг з виготовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД), на підставі яких укладено контракти з їх переможцями.
До 23.02.2022 проводилася активна робота з розробки проєктно-кошторисної документації, підготовки планів екологічного і соціального менеджменту, досліджень об’єктів на предмет наявності азбестовмісних матеріалів, оцінки та узагальнення потреб партнерських медичних закладів у обладнанні та заходах з розвитку їх потенціалу.
Однак, російська агресія, що розпочалася 24.02.2022 не дозволила продовжити виконання Проєкту як це було заплановано.
З огляду на це, виконавчий комітет УФСІ, на основі оцінки безпекової ситуації та за погодженням з представником донора (Банком KfW), у квітні 2022 вирішив припинити подальше впровадження 9 субпроєктів на базі медичних закладів, які знаходяться Донецькій, Луганській та Харківській областях. Відтак, кількість СП для впровадження скоротилася до 4, перелічених нижче:
- 27-12-1, амбулаторія ЗПСМ ЦПМСД смт Слобожанське, Дніпропетровська область;
- 27-12-2, Криворізька міська лікарня № 9, Дніпропетровська область;
- 27-12-3, Криворізька інфекційна лікарня № 1, Дніпропетровська область;
- 28-23-12, амбулаторія ЗПСМ м. Гуляйполе Гуляйпільського ЦПМСД, Запорізька область.
З урахуванням скорочення переліку СП для впровадження, за погодженням із KfW, було вирішено спрямувати частину проєктних коштів у обсязі 1 млн. євро на придбання обладнання для однієї з Львівських лікарень та відібрати додаткові СП для впровадження.
Крім того, наглядова рада УФСІ на своєму засіданні у липні 2022 року надала рекомендацію щодо облаштування бомбосховищ/укриттів у тих відібраних медичних закладах, де це є можливим і доцільним.
Поточний стан впровадження Проєкту:
Після вилучення з переліку для впровадження СП 28-23-12, амбулаторія у м. Гуляйполе, Запорізька область та включення до нього
- інфекційного відділення Слобожанської центральної лікарні, Дніпропетровська область
- амбулаторії № 12 ЦПМСД № 6, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область;
- амбулаторії № 7 ЗПСМ ЦПМСД № 3 м. Кам’янське, Дніпропетровська область/KfW»;
- Слобожанської лікарні Чугуївського району, Харківська область;
- Красноградської центральної районної лікарні, Харківська область;
- Бородянської центральної лікарні, Київська область
у рамках Проєкту здійснюється впровадження 9 СП.
Проводяться будівельні роботи на об’єктах 3 медичних закладів (СП 27-12-1, 27-12-2, 27-12-3) на одному з яких (СП 27-12-2) вже облаштовано укриття. Цим закладам також поставлено 228 одиниць сучасного медичного обладнання. Здійснюється розробка ПКД для об’єктів 5 інших СП.
Закуплено та передано Першому медичному об’єднанню Львова сучасний реабілітаційний комплекс, призначений для відновлення роботи рухового апарату пацієнтів, і обладнання для лікування та моніторингу життєвих функцій для хворих на Covid-19.
Погоджено KfW і схвалено виконавчим комітетом УФСІ Рамкові Вимоги щодо запобіжних природоохоронних та соціальних заходів за Проєктом, а також Концепцію експлуатації і утримання відновлених об’єктів та шаблон плану життєздатності як додаток до цієї Концепції.
Проводиться підготовка до впровадження масштабної програми навчання для лікарів, керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту.