УФСІ-VI

Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VI»
Термін впровадження: 2018 - 2022 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Бюджет: 9 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, а також підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей.
Мета: створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), покращення інфраструктури об’єктів соціальної сфери (шкіл та дошкільних навчальних закладів) у громадах, які приймають ВПО.

Cтан впровадження на 01.01.2021:
Відібрано 26 об’єктів (субпроектів) для впровадження, з яких 13 житлових (первинні субпроекти), а також 4 школи і 8 дитячих садків (вторинні субпроекти).
Населені пункти у яких впроваджуються зазначені субпроекти (СП):

  • у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Першотравенськ;
  • у Донецькій області: Маріуполь;
  • у Запорізькій області: Мелітополь, Ланцеве (Комиш-Зорянська ОТГ), Гуляйполе;
  • у Луганській області: Сєвєродонецьк, Новоайдар, Кремінна;
  • у Харківській області: Ізюм, Чугуїв.

Станом на початок січня 2021 року у рамках 10 СП (9 об’єктів) роботи завершено. Серед них, 3 житлові об’єкти для внутрішньо переміщених осіб (загалом на 12 квартир), 3 школи та 3 дошкільні навчальні заклади. Квартири на всіх трьох житлових об’єктах у Першотравенську, Кремінній та Мелітополі розподілені місцевою владою між родинами переселенців. Вручення ключів переселенцям відбулось наприкінці грудня на урочистих церемоніях за участю керівництва міст та УФСІ.

Активно ведуться будівельні роботи ще на 10 об’єктах (СП). Ведеться підготовка до початку робіт ще на 6 об’єктах (СП).

Вжито низку заходів для ефективної роботи за напрямами екологічного і соціального менеджменту та менеджменту азбестовмісних матеріалів.

Проводиться активне впровадження двох соціальних програм для громад-партнерів Проекту, а саме: програми «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування» та програми «Сприяння працевлаштуванню ВПО та місцевих мешканців».

Завершено розробку Стратегії розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади на період 2021-2027 роки та плану її реалізації на 2021-2023 роки. Стратегію затверджено розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк від 29.12.2020 № 1309.

Продовжується розробка Стратегії розвитку Ізюмської територіальної громади на 2021-2027 роки та план заходів з їх реалізації.

Крім того, у партнерських громадах регулярно проводяться окремі навчальні заходи різноманітної тематики.

Запрошуємо представників місцевих громад ознайомитись з Планами екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) за субпроектами, які впроваджуються за сприяння УФСІ у рамках проекту  УФСІ VI. У даних планах визначено можливі негативні екологічні та соціальні наслідки, можливий вплив на здоров’я та безпеку праці, а також заходи щодо зменшення цих наслідків. У разі наявності пропозицій до ПЕСМ просимо надсилати їх контактним особам зазначеним у Планах: