УФСІ-VI

Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VI»
Термін впровадження: 2018 - 2022 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Бюджет: 9 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, а також підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей.
Мета: створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), покращення інфраструктури об’єктів соціальної сфери (шкіл та дошкільних навчальних закладів) у громадах, які приймають ВПО.
 
Cтан впровадження Проєкту на грудень 2021:
Відібрано 26 об’єктів (субпроєктів) для впровадження, з яких 13 житлових (первинні субпроєкти), а також 4 школи і 8 дитячих садків (вторинні субпроекти).
 
Населені пункти у яких впроваджуються зазначені субпроєкти (СП):
  • у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Першотравенськ;
  • у Донецькій області: Маріуполь;
  • у Запорізькій області: Ланцеве та Благовіщенка (Комиш-Зорянська ОТГ), Мелітополь, Гуляйполе;
  • у Луганській області: Сєвєродонецьк, Новоайдар, Кремінна;
  • у Харківській області: Ізюм, Чугуїв.
Триває активне впровадження Проєкту та субпроєктів (далі - СП). Проводяться будівельні роботи на об’єктах. УФСІ здійснюється нагляд за повнотою та якістю будівельних робіт на тих об’єктах, де вони проводяться.
Завершено  початково заплановані будівельні роботи на 17 з 26 субпроєктів (СП), які впроваджуються у рамках цього Проекту, та, з урахуванням наявних залишків коштів за компонентом «впровадження субпроєктів», виконано  додаткові обсяги робіт на 4 об’єктах.  
8 з завершених 17 субпроєктів є житловими об’єктами для ВПО, що розташовані у Кремінній, Сєвєродонецьку та Новоайдарі (Луганська область), Першотравенську та Кривому Розі (Дніпропетровська область), Мелітополі (Запорізька область) і 2 СП у Маріуполі (Донецька область).
46 сімей (117 осіб)  вимушених переселенців вже оселилися у створених для них  комфортабельних квартирах. Ще 22 родини (46 осіб) отримали ключі від квартир і очікують на фактичне поселення у житлових об’єктах у м. Маріуполі та смт Новоайдар.
Проведено відповідні ремонтні роботи у 3 школах (4 СП) та 5 дитячих садках.
Продовжується виконання початково запланованих будівельних робіт на 9 об’єктах і додаткових робіт на 2 об’єктах.
У серпні 2021 завершилось впровадження програми «Сприяння працевлаштуванню ВПО та місцевих мешканців». До участі у програмі було залучено понад 450 осіб, проведено 23 навчальні заходи, підготовлено 31 фахівця з профорієнтації та працевлаштування, профінансовано професійні курси для 114 осіб (у т.ч. 55 ВПО), 74 з яких наразі працевлаштовані (детальніше про результати за посиланням).
 
Наближається до завершення виконання програм «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування», «Інклюзія в громадах». Здійснюється активне  впровадження  програми «Розвиток соціальних послуг у громаді».
За сприяння УФСІ розроблено Стратегію розвитку Сєвєродонецької територіальної міської громади на 2021-2027 роки та план її реалізації. Стратегія була затверджена 29.12.2020 розпорядженням голови Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації № 1309.
У 2020 році також завершено розробку Стратегії розвитку Ізюмської міської територіальної громади на період 2021-2027 роки та плану її реалізації на 2021-2023 роки.
Вжито низку заходів для ефективної роботи за напрямами екологічного і соціального менеджменту та менеджменту азбестовмісних матеріалів.
 
Запрошуємо представників місцевих громад ознайомитись з Планами екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) за субпроектами, які впроваджуються за сприяння УФСІ у рамках проекту  УФСІ VI. У даних планах визначено можливі негативні екологічні та соціальні наслідки, можливий вплив на здоров’я та безпеку праці, а також заходи щодо зменшення цих наслідків. У разі наявності пропозицій до ПЕСМ просимо надсилати їх контактним особам зазначеним у Планах: