УФСІ-VI

Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VI»

Термін впровадження: 2018 - 2024 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Бюджет: 9 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, а також підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей.
Мета: створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), покращення інфраструктури об’єктів соціальної сфери (шкіл та дошкільних навчальних закладів) у громадах, які приймають ВПО.
26 об’єктів (субпроєктів), з яких 13 житлових (первинні субпроєкти), а також 4 школи і 8 дитячих садків (вторинні субпроекти), розташованих
  • у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Першотравенськ;
  • у Донецькій області: Маріуполь;
  • у Запорізькій області: Ланцеве та Благовіщенка (Комиш-Зорянська ОТГ), Мелітополь, Гуляйполе;
  • у Луганській області: Сєвєродонецьк, Новоайдар, Кремінна;
  • у Харківській області: Ізюм, Чугуїв.
було відібрано для впровадження.
Однак, оскільки військова агресія російської федерації не дозволила продовжувати реалізацію Проєкту так, як це було заплановано, у квітні 2022, після ретельного вивчення ситуації та консультацій з представником донора (Банком KfW), виконавчим комітетом УФСІ було визнано неможливість подальшого впровадження 2 субпроєктів (СП) зі створення житла для ВПО у м. Ізюм Харківської області та у с. Ланцеве Запорізької області. Відтак, після погодження цього рішення наглядовою радою УФСІ, кількість СП для впровадження скоротилася до 24.
 
Поточний стан впровадження Проєкту:
Початково заплановані будівельні роботи завершені у рамках 22 з 24 СП. На 5 об’єктах виконано додаткові роботи. Поновити впровадження 2 інших СП (житло для ВПО та дитячий садок) у м. Гуляйполе, Запорізької області не дозволяє складна безпекова ситуація та часткове пошкодження одного із об’єктів. Розглядається питання щодо вилучення цих СП з переліку для впровадження.
З урахуванням наявності залишків коштів за цим Проєктом, наразі здійснюється фінансування підготовчих заходів, у т.ч. розробки проєктно-кошторисної документації для 3 з 7 об’єктів, відібраних для впровадження у рамках майбутнього Проєкту Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ ІХ».   
У межах Проєкту виконано низку програм та заходів з розвитку потенціалу партнерських громад. Зокрема, успішно завершено п’ять програм: «Сприяння працевлаштуванню ВПО та місцевих мешканців»«Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування»«Інклюзія в громадах»«Розвиток соціальних послуг у громаді» та «Підтримка громад у впровадженні інвестиційної політики».
Вжито низку заходів для ефективної роботи за напрямами екологічного і соціального менеджменту та менеджменту азбестовмісних матеріалів.