УФСІ-VI

Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VI»
Термін впровадження: 2018 - 2022 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Бюджет: 9 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, а також підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей.
Мета: створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), покращення інфраструктури об’єктів соціальної сфери (шкіл та дошкільних навчальних закладів) у громадах, які приймають ВПО.

Cтан впровадження на 20.04.2021:
Відібрано 26 об’єктів (субпроектів) для впровадження, з яких 13 житлових (первинні субпроекти), а також 4 школи і 8 дитячих садків (вторинні субпроекти).
Населені пункти у яких впроваджуються зазначені субпроекти (СП):
  • у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Першотравенськ;
  • у Донецькій області: Маріуполь;
  • у Запорізькій області: Ланцеве та Благовіщенка (Комиш-Зорянська ОТГ), Мелітополь, Гуляйполе, ;
  • у Луганській області: Сєвєродонецьк, Новоайдар, Кремінна;
  • у Харківській області: Ізюм, Чугуїв.

Триває активне впровадження Проекту та  субпроектів (далі - СП). Проводяться будівельні роботи на об’єктах, надається сприяння власникам/ балансоутримувачам об’єктів у виготовленні/коригуванні проектно-кошторисної документації. Здійснюється перевірка архітектурно-планувальних та технологічних рішень, а також нагляд за якістю будівельних робіт на тих об’єктах, де вони проводяться.

У рамках 10 СП (9 об’єктів) з 26 роботи завершено. Серед них, 3 житлові об’єкти для внутрішньо переміщених осіб (загалом на 12 квартир), 3 школи та 3 дошкільні навчальні заклади.

Квартири  у всіх трьох житлових об’єктах у Першотравенську, Кремінній та Мелітополі розподілені місцевою владою між родинами переселенців.

Ведуться будівельні роботи ще на 12 об’єктах (СП). Здійснюється підготовка до початку робіт на решті об’єктів (СП).

Проводиться активне впровадження двох соціальних програм для громад-партнерів Проекту, а саме: програми «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування» та програми «Сприяння працевлаштуванню ВПО та місцевих мешканців».

Розроблено Стратегію розвитку Сєвєродонецької територіальної міської громади на 2021-2027 роки та план її реалізації. Стратегія була затверджена 29.12.2020 розпорядженням голови Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації № 1309.

Завершено розробку Стратегії розвитку Ізюмської міської територіальної громади на період 2021-2027 роки та плану її реалізації на 2021-2023 роки.

Крім того, у партнерських громадах регулярно проводяться окремі навчальні заходи різноманітної тематики. Наприклад, у І кварталі 2021 року для представників партнерських громад проведено 5 окремих навчальних заходів різної тематики, зокрема: тренінг для молоді м. Першотравенськ щодо молодіжного лідерства; тренінг для персоналу партнерського ДНЗ у м. Кривий Ріг щодо запобігання насильству щодо дітей;  гру-тренінг «Світ громад» для представників органів місцевого самоврядування та школярів у с. Благовіщенка (Запорізька область); семінар щодо збереження водних ресурсів для дітей партнерського ДНЗ «Сонечко» у смт Новоайдар.

Вжито низку заходів для ефективної роботи за напрямами екологічного і соціального менеджменту та менеджменту азбестовмісних матеріалів.

Запрошуємо представників місцевих громад ознайомитись з Планами екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) за субпроектами, які впроваджуються за сприяння УФСІ у рамках проекту  УФСІ VI. У даних планах визначено можливі негативні екологічні та соціальні наслідки, можливий вплив на здоров’я та безпеку праці, а також заходи щодо зменшення цих наслідків. У разі наявності пропозицій до ПЕСМ просимо надсилати їх контактним особам зазначеним у Планах: