УФСІ-VI

Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VI»
Термін впровадження: 2018 - 2023 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Бюджет: 9 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, а також підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей.
Мета: створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), покращення інфраструктури об’єктів соціальної сфери (шкіл та дошкільних навчальних закладів) у громадах, які приймають ВПО.
26 об’єктів (субпроєктів), з яких 13 житлових (первинні субпроєкти), а також 4 школи і 8 дитячих садків (вторинні субпроекти), розташованих
  • у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Першотравенськ;
  • у Донецькій області: Маріуполь;
  • у Запорізькій області: Ланцеве та Благовіщенка (Комиш-Зорянська ОТГ), Мелітополь, Гуляйполе;
  • у Луганській області: Сєвєродонецьк, Новоайдар, Кремінна;
  • у Харківській області: Ізюм, Чугуїв.
було відібрано для впровадження.
 
Cтан впровадження Проєкту на червень 2022 року:
 Початково заплановані роботи завершені на 20 з 26 субпроєктів (СП).
Додаткові роботи повністю виконані на 5 з 7 СП, де планувалося їх проведення.
У межах Проєкту УФСІ виконано низку програм та заходів з розвитку потенціалу партнерських громад. Зокрема, успішно завершено три програми: «Сприяння працевлаштуванню ВПО та місцевих мешканців»; «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування»«Інклюзія в громадах». Реалізовано більшість заходів запланованих у межах програми «Розвиток соціальних послуг у громаді».
Вжито низку заходів для ефективної роботи за напрямами екологічного і соціального менеджменту та менеджменту азбестовмісних матеріалів.
 
Однак, оскільки військова агресія російської федерації не дозволила продовжувати реалізацію Проєкту так, як це було заплановано, у квітні ц.р., після ретельного вивчення ситуації та консультацій з представником донора (Банком KfW), виконавчим комітетом УФСІ було визнано:
  • неможливість подальшого впровадження 2 СП зі створення житла для ВПО у м. Ізюм Харківської області та у с. Ланцеве Запорізької області;
  • потребу у припиненні виконання додаткових робіт у рамках 2 СП на базі освітніх закладів у с. Благовіщенка Запорізької області і у м. Маріуполь Донецької області та призупиненні початково запланованих робіт у рамках 2 СП у м. Чугуєві, Харківської області та 2 СП у м. Гуляйполе, Запорізької області.
Наразі будівельні роботи на житловому об’єкті для ВПО у м. Чугуєві, Харківської  області вже відновлено.
З метою продовження будівельних робіт на іншому об’єкті у м. Чугуєві, -  гімназії №5, здійснюється підготовка до тендеру з відбору підрядника.  
Поновити впровадження 2 інших СП (житло для ВПО та дитячий садок) у м. Гуляйполе, Запорізької області поки що не дозволяє складна безпекова ситуація.