УФСІ-VI

Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VI»
Термін впровадження: 2018 - 2022 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Бюджет: 9 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, а також підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей.
Мета: створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), покращення інфраструктури об’єктів соціальної сфери (шкіл та дошкільних навчальних закладів) у громадах, які приймають ВПО.
 
Cтан впровадження на 31.08.2021:
Відібрано 26 об’єктів (субпроєктів) для впровадження, з яких 13 житлових (первинні субпроєкти), а також 4 школи і 8 дитячих садків (вторинні субпроекти).
Населені пункти у яких впроваджуються зазначені субпроєкти (СП):
  • у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Першотравенськ;
  • у Донецькій області: Маріуполь;
  • у Запорізькій області: Ланцеве та Благовіщенка (Комиш-Зорянська ОТГ), Мелітополь, Гуляйполе;
  • у Луганській області: Сєвєродонецьк, Новоайдар, Кремінна;
  • у Харківській області: Ізюм, Чугуїв.
Триває активне впровадження Проєкту та субпроєктів (далі - СП). Проводяться будівельні роботи на об’єктах, надається сприяння власникам/ балансоутримувачам об’єктів у виготовленні/коригуванні проектно-кошторисної документації. Здійснюється перевірка архітектурно-планувальних та технологічних рішень, а також нагляд за якістю будівельних робіт на тих об’єктах, де вони проводяться.
У рамках 15 СП (14 об’єктів) з 26 роботи завершено. Серед них, 6 житлових об’єктів для внутрішньо переміщених осіб (загалом на 55 квартир), 3 школи та 5 дошкільних навчальних закладів.
Квартири  у всіх  шести житлових об’єктах у Першотравенську, Кремінній, Мелітополі, Кривому Розі, Сєвєродонецьку та Маріуполі (по просп. Нікопольському) розподілені місцевою владою між родинами переселенців.
Ведуться будівельні роботи ще на 11 об’єктах (СП).
Проводиться активне впровадження трьох соціальних програм для громад-партнерів Проєкту, а саме: програми «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування», «Інклюзія в громадах» та «Розвиток соціальних послуг у громаді».
У серпні завершилось впровадження програми «Сприяння працевлаштуванню ВПО та місцевих мешканців». До участі у програмі було залучено понад 450 осіб, проведено 23 навчальні заходи, підготовлено 31 фахівця з профорієнтації та працевлаштування, профінансовано професійні курси для 114 осіб (у т.ч. 55 ВПО), 74 з яких наразі працевлаштовані (детальніше про результати за посиланням).
Розроблено Стратегію розвитку Сєвєродонецької територіальної міської громади на 2021-2027 роки та план її реалізації. Стратегія була затверджена 29.12.2020 розпорядженням голови Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації № 1309.
Завершено розробку Стратегії розвитку Ізюмської міської територіальної громади на період 2021-2027 роки та плану її реалізації на 2021-2023 роки.
Вжито низку заходів для ефективної роботи за напрямами екологічного і соціального менеджменту та менеджменту азбестовмісних матеріалів.
 
Запрошуємо представників місцевих громад ознайомитись з Планами екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) за субпроектами, які впроваджуються за сприяння УФСІ у рамках проекту  УФСІ VI. У даних планах визначено можливі негативні екологічні та соціальні наслідки, можливий вплив на здоров’я та безпеку праці, а також заходи щодо зменшення цих наслідків. У разі наявності пропозицій до ПЕСМ просимо надсилати їх контактним особам зазначеним у Планах: