УФСІ-VII

Проєкт «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – поліпшення первинної сільської медицини (УФСІ VII)»
 
Термін впровадження: 2019-2024 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Розмір гранту: 14,45 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області,   підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей, а також інші місця за погодженням між KfW та УФСІ
Мета: поліпшення умов надання первинної медичної допомоги шляхом енергоефективного оновлення приміщень, постачання медичного обладнання та розвиток потенціалу цільових груп Проєкту: лікарів, керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту, а також представників підрозділів охорони здоров’я обласного рівня
22.09.2020 наглядовою радою УФСІ було затверджено перелік 40 субпроєктів для впровадження (14 - у Дніпропетровській області,  9 – у Запорізькій, 6 – у Харківській, 6 – у Донецькій, 5 – у Луганській).
У довоєнний період впровадження проєкту здійснювалось цілком динамічно. Своєчасно розроблялася проєктно-кошторисна документація (ПКД), виконувались будівельні роботи, забезпечувалось постачання швидких тестів, обладнання та засобів індивідуального захисту для всіх партнерських медичних закладів. Зокрема, у середині лютого 2022 18 партнерським установам охорони здоров’я було доставлено лабораторне обладнання на суму 175 тис. євро на додаток до обладнання, швидких тестів та засобів індивідуального захисту на загальну суму 360 тис. євро поставлених для всіх партнерських медичних закладів у 2021 році.
Станом на 23.02.2022, проєктно-кошторисна документація була розроблена для 37 з 40 амбулаторій. На об’єктах 6 субпроєктів (СП) будівельні роботи було завершено. Продовжувалося виконання робіт на об’єктах ще 23 СП.
Завершувалися останні приготування до реалізації масштабної програми навчання для керівників та лікарів закладів первинної медичної допомоги, залучених до Проєкту. 
Було вжито низку заходів для ефективної роботи за напрямами екологічного і соціального менеджменту та менеджменту азбестовмісних матеріалів. З Рамковими вимогами щодо запобіжних природоохоронних та соціальних заходів цього Проєкту можна ознайомитись тут.
Однак, російська агресія стала на заваді подальшого належного впровадження Проєкту. У результаті оцінки безпекової ситуації та консультацій з представником донора (Банком KfW) виконавчий комітет УФСІ у квітні 2022 року дійшов висновків щодо неможливості подальшого впровадження 14 СП, розташованих у Донецькій, Луганській, Запорізькій і Харківській областях та тимчасового призупинення виконання ще низки СП. Відтак, після погодження цього рішення наглядовою радою УФСІ, кількість СП для впровадження скоротилася до 26.
 
Поточний стан впровадження Проєкту:
Відновлено інфраструктуру об’єктів (будівель та приміщень закладів первинної медицини) 23 субпроєктів, включених до переліку для впровадження за Проєктом.
Успішно завершено реалізацію масштабної програми навчання для лікарів, керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту.
З огляду на наявність залишків коштів за Проєктом, за погодженням з бенефіціаром та KfW, закуплено і поставлено  Київській Національній дитячій лікарні «Охматдит» високовартісне обладнання для сучасної нейрохірургічної операційної.
Вивільнені кошти також використовуються для облаштування укриттів і проведення додаткових робіт у рамках впровадження низки субпроєктів.