УФСІ-VII

Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – поліпшення первинної сільської медицини (УФСІ VII)»
Термін впровадження: 2019-2023 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Розмір гранту: 14,45 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, а також підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей.
Мета: поліпшення умов надання первинної медичної допомоги шляхом енергоефективного оновлення приміщень та постачання медичного обладнання.

Очікується, що буде профінансовано не менше 40 закладів первинної медичної допомоги та заходи з всебічного розвитку потенціалу цільових груп: лікарів, керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проекту, а також представників підрозділів охорони здоров’я обласного рівня.

Cтан впровадження на 01.01.2021:

22.09.2020 наглядовою радою УФСІ затверджено перелік субпроектів (надалі - СП), з яких 40 СП підлягають впровадженню і 10 СП включено до резерву.
Серед 40 СП, затверджених до впровадження 14 знаходяться у Дніпропетровській області,  9 – у Запорізькій, 6 – у Харківській, 6 – у Донецькій, 5 – у Луганській.

Підписано меморандуми про співпрацю з власниками та балансоутримувачами усіх закладів первинної медичної допомоги, що були відібрані для впровадження.

За результатами проведених тендерів, укладено договори на розробку проектно-кошторисної документації, проведення енергоаудиту та здійснення авторського нагляду за будівництвом щодо 37 з 40 СП. Готується закупівля таких послуг для ще 3 об’єктів. Розробка ПКД для 1 об’єкта знаходиться на стадії завершення.

Для членів груп з впровадження субпроектів (ПВСП) проведено низку семінарів з питань розробки планів екологічного та соціального менеджменту, щодо функцій ПВСП як замовника будівництва та щодо інших аспектів субпроектного циклу.

Забезпечено придбання та постачання 17550 швидких тестів для 19 амбулаторій та ЦПМСД у 5-ти цільових регіонах, а саме: тестів для виявлення антитіл IgG/IgM до нового коронавірусу 2019-nCoV; тестів на визначення антигену грипу А+В; самостійних тестів на ВІЛ; тестів для виявлення гепатиту В; тестів на визначення Тропоніну І.

На підставі оцінки першочергових потреб у медичному обладнанні та засобах індивідуального захисту для лікарів з метою забезпечення безпечної і ефективної протидії COVID-19, проведено тендер на закупівлю такого обладнання та засобів захисту.

Контракти з переможцями тендерів на закупівлю медичного обладнання з метою забезпечення безпечної і ефективної протидії COVID-19 укладені і вже найближчим часом вищезазначена продукція надійде до партнерських центрів первинної медичної допомоги (ЦПМД). Відібрано постачальника засобів індивідуального захисту для лікарів.

Завершено розробку чотирьох комплексних програми заходів з розвитку потенціалу лікарів первинної медичної допомоги, керівників закладів первинної медичної допомоги, що беруть участь у Проекті, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я та її фінансування у громадах, а також представників підрозділів охорони здоров’я обласного рівня.

Зацікавлені особи можуть ознайомитися з Рамковими вимогами щодо запобіжних природоохоронних та соціальних заходів, розроблених для цього проекту та схвалених Виконавчим комітетом УФСІ.
Запрошуємо представників місцевих громад ознайомитись з Планами екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) за субпроектами, які впроваджуються за сприяння УФСІ у рамках проекту УФСІ VII. У даних планах визначено можливі негативні екологічні та соціальні наслідки, можливий вплив на здоров’я та безпеку праці, а також заходи щодо зменшення цих наслідків. У разі наявності пропозицій до ПЕСМ просимо надсилати їх контактним особам зазначеним у Планах: