УФСІ-VII

Проєкт «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – поліпшення первинної сільської медицини (УФСІ VII)»
Термін впровадження: 2019-2023 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Розмір гранту: 14,45 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, а також підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей.
Мета: поліпшення умов надання первинної медичної допомоги шляхом енергоефективного оновлення приміщень та постачання медичного обладнання.
 
Очікується, що буде профінансовано не менше 40 закладів первинної медичної допомоги та заходи з всебічного розвитку потенціалу цільових груп: лікарів, керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проєкту, а також представників підрозділів охорони здоров’я обласного рівня.
22.09.2020 наглядовою радою УФСІ затверджено перелік субпроектів (надалі - СП), з яких 40 СП підлягають впровадженню і 10 СП включено до резерву.
Серед 40 СП, затверджених до впровадження 14 знаходяться у Дніпропетровській області,  9 – у Запорізькій, 6 – у Харківській, 6 – у Донецькій, 5 – у Луганській.
 
У довоєнний період впровадження проєкту здійснювалось цілком динамічно. Своєчасно розроблялася проєктно-кошторисна документація, виконувались будівельні роботи, забезпечувалось постачання швидких тестів, обладнання та засобів індивідуального захисту для всіх партнерських медичних закладів. Зокрема, у середині лютого 2022 18 партнерських установ охорони здоров’я було доставлено лабораторне обладнання на суму 175 тис. євро на додаток до обладнання, швидких тестів та засобів індивідуального захисту на загальну суму 360 тис. євро поставлених для всіх партнерським медичним закладам у 2021 році.
Станом на 23.02.2022, проєктно-кошторисна документація була розроблена для 37 з 40 амбулаторій. На об’єктах 6 субпроєктів (СП) будівельні роботи було завершено. Продовжувалося виконання робіт на об’єктах ще 23 СП.
Завершувалися останні приготування до реалізації масштабної програми навчання для керівників та лікарів закладів первинної медичної допомоги, залучених до проєкту. 
Було вжито низку заходів для ефективної роботи за напрямами екологічного і соціального менеджменту та менеджменту азбестовмісних матеріалів.
 
З Рамковими вимогами щодо запобіжних природоохоронних та соціальних заходів цього Проєкту можна ознайомитись тут.
Однак, російська агресія стала на заваді подальшого належного впровадження Проєкту.
 У результаті оцінки безпекової ситуації та консультацій з представником донора (Банком KfW) виконавчий комітет УФСІ у квітні 2022 року дійшов висновків щодо:
  • неможливості подальшого впровадження 14 СП, розташованих у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Харківській областях;
  • потреби у призупиненні виконання робіт у рамках 14 СП, розташованих у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях.
Водночас, на об’єктах деяких СП будівельні роботи продовжувались. Завдяки цьому,  у травні поточного року після проведеної у рамках проєкту реконструкції поновила  свою роботу амбулаторія № 6 ЦПМСД № 5 м. Кривий Ріг.
У червні 2022 роботи (проєктування, отримання експертних звітів, будівництво) було поновлено на об’єктах 9 СП.
Впровадження решти CП, не вилучених з переліку для впровадження, планується поновити після покращення безпекової ситуації у місцях їх розташування.
 
Передбачається також закупити і доставити до Національної дитячої спеціалізована лікарні «Охмадит» обладнання на суму до 1 млн. євро, провести відбір додаткових СП у погоджених з представником донора регіонах та продовжити вивчення потреб партнерських медичних закладів, у т.ч. нововідібраних, у обладнанні та заходах з розвитку їх потенціалу.