Програма УФСІ «Гідна праця» охопила 460 осіб. 201 переселенець став її учасником.
6 липня у Харкові обговорювали результати програми Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ) «Гідна праця». Програма стартувала у листопаді 2017 та тривала по червень 2018. Її учасниками були переселенці, які переїхали до Дніпропетровської, Запорізької, та Харківської областей, місцеві мешканці та випускники шкіл.
«До середини 2019 року в рамках проекту Українського фонду соціальних інвестицій у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях близько 700 переселенців отримають житло у 16 соціальних об’єктах. За грантові кошти Уряду Німеччини створюються гуртожитки та квартири. Але наше завдання полягає не тільки у створенні житла. Ми також намагаємось підтримати розвиток переселенців та громад, які їх приймають. Питання працевлаштування досі є одним із найактуальніших. Проект «Гідна праця» не тільки допоміг його учасникам зрозуміти, який шлях власного розвитку вони можуть обрати, але й отримати необхідні знання та навички для працевлаштування», - сказав Олег Овчінніков, заступник виконавчого директора Українського фонду соціальних інвестицій.
«У нас досить тривала історія співпраці з УФСІ з відбудови і реконструкції соціально важливих об’єктів. Незабаром будуть запущені та введені в експлуатацію житлові будівлі для внутрішньо переміщених осіб. Це нові можливості для населення Харківської області. Окремі слова вдячності Уряду Німеччини за те, що він підтримує такі проекти», - відзначила Надія Кривицька, виконуюча обов’язки Директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації.
У програмі «Гідна праця» взяли участь 460 осіб, з них 201 переселенець. Учасники пройшли кілька етапів тренінгів, особистих консультацій, бізнес-курсів або курсів з перекваліфікації для того, щоб у майбутньому отримати бажану роботу. Чимало людей вже відкрили власний бізнес і знайшли роботу.
«Я приїхала з Луганської області з маленькою дитиною на руках. У місцевому центрі зайнятості у Дергачах дізналась про програму «Гідна праця» і взяла участь у персональних тренінгах. Там я зрозуміла, що хочу працювати на себе і просувати продажі моєї швейної продукції через соціальні мережі. Тому, за програмою «Гідна праця» я додатково пройшла курси з маркетингу у соціальних медіа. Отримані знання дали мені змогу значно розширити клієнтську базу. Хочу відзначити, що нині існує великий попит на продукцію українських виробників і я маю намір найближчим часом взяти собі помічницю», - розповіла Людмила Михальченко, переселенка з Дергачів.
Восени 2018 року Український фонд соціальних інвестицій розпочне новий проект для переселенців «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI». Безповоротна фінансова допомога у сумі 9 млн. євро надається Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) через німецький державний Банк Розвитку KfW. Грантові кошти будуть спрямовані у Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області та підконтрольні уряду України райони Донецької і Луганської областей. Новий проект, де акцент робиться на створенні соціальних квартир, допоможе близько 1000 внутрішньо переміщеним особам отримати соціальне житло. Проект триватиме 4 роки.