У Харківській області розпочато програму «Гідна праця»
14 листопада у Харкові в конференц-центрі «Ilf Communication» відбувся круглий стіл «Пошук роботи – пошук себе», де обговорювались проблеми працевлаштування переселенців.
«Після Луганської та Донецької областей Харківська область займає третє місце за кількістю переселенців. На сьогодні 17 тисяч людей потребують працевлаштування і це переважно молодь та жінки. Також нагальною є проблема пошуку роботи для чоловіків, які працювали у вугледобувній промисловості», -повідомила Ольга Аверіна, радник Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Харківській області.
На круглому столі представники Українського фонду соціальних інвестицій ознайомили з новою програмою фонду - «Гідна праця». Програма стартувала цього місяця і її учасниками є переселенці, мешканці Харківщини, а також випускники шкіл. В рамках програми усі бажаючі пройдуть низку тренінгів, особистих консультацій, бізнес-курс або курси з перекваліфікації, задля того, щоб збільшити можливості отримати бажану роботу.
«Ми понад 17 років працюємо в усіх регіонах України і за цей час виконали близько 1300 соціальних проектів. Понад 1 мільйон людей отримали теплі школи та дитячі садочки, люди у сільській місцевості - доступ до питної води. Також ми відновлювали фельдшерсько-акушерські пункти, дороги, клуби та бібліотеки. Коли постала проблема переселенців, Уряд Німеччини уклав угоду з Урядом України та через банк KfW став фінансувати новий проект Українського фонду соціальних інвестицій зі створення соціального житла для цих людей. В кінці 2018-го року у 6 містах Харківської області понад 200 сімей отримають житло. Але ми також звертаємо увагу на соціальну адаптацію переселенців. Тому і розпочинаємо нову програму «Гідна праця»» - повідомив Володимир Крищук, директор Харківського регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій.
«Я вдячна нашому давньому партнеру Українському фонду соціальних інвестицій, який реалізує 13 проектів у Харківській області у 7 районах. Це і реконструкція соціального житла для переселенців, і ремонт дитсадків, шкіл та одного інтернатного закладу. Я дуже рада, що сьогодні ми говоримо про нову програму, програму працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб. Мені не зовсім подобається такий термін, тому ми говоримо про програму працевлаштування «наших земляків»», - зазначила Вікторія Белявцева, директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації.
За оцінками Ірини Фоменко, голови Правління Громадської організації «Фонд «Професійний розвиток Харкова»» близько 500 переселенців та місцевих мешканців вдосконалять свої професійні навички, завдяки чому зможуть знайти нову роботу або відкрити власну справу. Саме Громадська організація «Фонд «Професійний розвиток Харкова»» впродовж 6 наступних місяців впроваджує програму «Гідна праця» на Харківщині. Крім Харківської «Гідна праця» стартує у Дніпропетровській та Запорізькій областях.