За кошти Уряду Німеччини буде профінансовано покращення умов надання первинної медичної допомоги у окремих медичних закладах на сході України
На початку липня УФСІ підписав меморандуми про співпрацю щодо покращення умов надання медичних послуг у 12 закладах первинної медико-санітарної допомоги.
Саме з підписання цих документів, розпочинається активна фаза впровадження проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – поліпшення первинної сільської медицини (УФСІ VII)». На виконання Проекту Уряд Німеччини виділив грант розміром 14,45 млн євро через німецький Банк розвитку KfW. Впроваджує Проект Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) у співпраці з територіальними громадами та керівництвом закладів первинної медико-санітарної допомоги.
Меморандуми про співпрацю підписано між УФСІ, ініціативними групами (партнерами з впровадження субпроектів), а також власниками та балансоутримувачами об’єктів, які були відібрані на конкурсній основі і затверджені до впровадження як першочергові.
До переліку субпроектів першого етапу увійшли наступні заклади:
- амбулаторія ЗПСМ № 4 ЦПМСД № 2, м. Мелітополь, Запорізька область;
- амбулаторія ЗПСМ № 2 (підрозділ 2) ЦПМСД № 2, м. Мелітополь, Запорізька область;
- Чернігівська амбулаторія ЗПСМ Чернігівського ЦПМСД, смт Чернігівка, Запорізька область;
- амбулаторія ЗПСМ Кирилівської селищної ради, смт Кирилівка, Запорізька область;
- амбулаторія ЗПСМ ЦПМСД Варварівської сільської ради, с. Вербуватівка, Юріївський район, Дніпропетровська область;
- амбулаторія ЗПСМ № 6 ЦПМСД № 5, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область;
- центральна амбулаторія Білокуракінського районного ЦПМСД, смт. Білокуракине, Луганська область;
- амбулаторія № 3 ЦПМСД № 2, м. Лисичанськ, Луганська область;
- ЦПМСД Зачепилівського району, смт Зачепилівка, Харківська область;
- Амбулаторія ЗПСМ ЦПМСД № 3 Харківського району, смт. Безлюдівка, Харківська область;
- Амбулаторія ЗПСМ № 3 ЦПМСД № 4, м. Маріуполь, Донецька область;
- Амбулаторія ЗПСМ № 1 ЦПМСД № 1, м. Краматорськ, Донецька область.
У рамках зазначеного Проекту загалом планується профінансувати енергоефективне оновлення приміщень та постачання медичного обладнання для 40 закладів первинної медичної допомоги..
Таким чином, у найближчий час буде визначено ще 28 медичних закладів, інфраструктура та обладнання, яких буде модернізована у ході впровадження Проекту.
Проектом також передбачені заходи для всебічного розвитку потенціалу лікарів, керівників медичних закладів, посадових осіб, що відповідають за управління сферою охорони здоров’я у громадах-партнерах Проекту, а також представників підрозділів охорони здоров’я обласного рівня.
Крім того, з коштів Проекту для амбулаторій-партнерів буде профінансовано закупівлю медичного обладнання та матеріалів, необхідних для забезпечення більш ефективної протидії розповсюдженню коронавірусного захворювання COVID-19.
Очікується, що безпосередню користь від Проекту отримають близько 42 тисяч мешканців території його впровадження, яка охоплює Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську та Харківську області.