У Вилківській територіальній громаді Одеської області створено бібліохаби
13 червня 2023 року Вилківська територіальна громада (Одеська область) спільно з Українським фондом соціальних інвестицій урочисто відкрили нові соціальні об’єкти, відремонтовані і оснащені в рамках Проєкту Світового банку «Надання соціальних послуг в громаді», що фінансується за рахунок грантових коштів, наданих Україні Урядом Японії через Японський фонд соціального розвитку.
Загальна вартість реалізації мікропроєкту у Вилківській громаді склала 140 тисяч доларів США.
У рамках мікропроєкту з метою створення бібліохабів проведено ремонтні роботи у приміщеннях трьох бібліотек: Вилківської міської бібліотеки для дітей (м. Вилково), Мирнівської сільської бібліотеки (с. Мирне Вилківської громади) та Десантненської сільської бібліотеки (с. Десантне Вилківської громади). Придбано для бібліотек та Центру надання соціальних послуг Вилківської громади меблі та обладнання, іграшки, розвиваючі ігри, обладнання для сенсорної кімнати Центру, спортивне обладнання та інвентар.
Бібліохаби стануть центром розвитку, соціальних комунікацій та дозвілля для мешканців населених пунктів громади.
У них буде реалізовано соціальний проєкт «Університет третього віку» для адаптації покоління людей старшого віку до сучасного суспільного життя, підтримки їх фізичного та інтелектуального здоров’я, сприяння зайнятості та об’єднанню, розширення світогляду, підвищення якості життя людей сталого віку, організації такої діяльності, що створює умови для їх спілкування, самореалізації та активної участі в житті громади.
Будуть створені та функціонуватимуть такі факультети:
- факультет життєвої компетентності та обізнаності (правова, фінансова, комп’ютерна грамотність);
- факультет здорового способу життя: лекційні та практичні заняття (фізичні вправи, аеробіка, заняття на тренажерах та інші);
- факультет крою, шиття та ремонту одягу;
- факультет прикладного мистецтва (декоративний розпис, аплікації, вишивка, гончарна справа, плетіння тощо);
- факультет садівництва та городництва.
Також, у бібліохабах почнуть працювати зони дитячого розвитку та активності «БібліоНяня».
Новий сервіс «БібліоНяня» – це можливість батькам потурбуватися про творчий, інформаційний, виховний і розвиваючий потенціал дітей у безпечному місці, та наявність вільного часу на вирішенням різних власних справ.
Ця послуга допоможе створити сприятливі умови для соціальної адаптації дітей, розвитку інтелекту та творчих здібностей. Це нагода забезпечити корисне та цікаве дозвілля для дітей.
Програма «БібліоНяня» включає такі напрями роботи з дітьми:
- розвиток загальних здібностей;
- розвиток мовної активності;
- проведення сюжетно-рольових ігор;
- тренування дрібної моторики;
- засвоєння елементарної комбінаторики та математичних понять;
- ознайомлення с навколишнім світом, розвиток творчих здібностей та фантазії;
- ознайомлення дітей з різножанровими художніми текстами, творами фольклору, нескладними авторськими творами, доступними для їхнього віку.
Нова бібліотечна послуга стане доступною для дітей віком від 3 до 6 років.
Також, у приміщеннях бібліохабів планується проведення заходів групової роботи з надання соціальних послуг мешканцям громади, таких як: тренінги, групові заняття, дискусії, круглі столи, лекції тощо.
Робота бібліохабів сприятиме збільшенню кількості сімей, які мінімізували та подолали складні життєві обставини, забезпеченню соціальної підтримки, реабілітації та інтеграції осіб похилого віку і людей з особливими потребами у активне життя громади та суспільства.