Екологічна безпека будівництва на об’єктах УФСІ
УФСІ турбується про життя та здоров’я мешканців громад-партнерів та слідкує за екологічною безпекою на соціальних об’єктах, де ведуться будівельні роботи фінансовані фондом.
Однією з основних складових екологічно безпечного будівництва є належне поводження з небезпечними відходами будівельних матеріалів, які містять азбест. Такими матеріалами є, зокрема, азбестоцементні листи, деякі теплоізоляційні матеріали, мастики, герметики, суміші та інші.
Волокна азбесту є шкідливими для здоров’я. При потраплянні до органів дихання вони можуть викликати серйозні захворювання, у тому числі онкологічні. У низці країн, у тому числі в країнах ЄС, використання азбестовмісних матеріалів заборонене, а до поводження з ними застосовуються підвищені вимоги безпеки.
У рамках співробітництва з Урядом Німеччини та KfW УФСІ було запроваджено відповідні процедури поводження з матеріалами, що містять азбест. При проведенні демонтажних робіт вживаються заходи для мінімізації небезпечного впливу азбестових волокон: забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, обережне (без руйнування та вивільнення в довкілля волокон азбесту) зняття шиферних листів, герметичне пакування їх та подальше транспортування спеціалізованими компаніями, що мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами та їх безпечне захоронення.
До вашої уваги інфографіка про те, де міститься азбест, про його негативний вплив на здоров’я, а також дорожня карта поводження з азбестом при впровадженні субпроектів УФСІ.