Два заклади професійно-технічної освіти Львівщини стали учасниками програми EU4Skills
8 липня Український Фонд соціальних інвестицій, Державні навчальні заклади “Вище професійне училище № 34 м. Стрий”, “Вище професійне училище № 19 м. Дрогобич” та Львівська обласна державна адміністрація підписали меморандум задля модернізації інфраструктури закладів освіти. Співпраця відбуватиметься в межах проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», який є компонентом масштабної Програми ЄС «EU4Skills: Кращі Навички для Сучасної України». Проєкт фінансується Європейським Союзом та реалізується Німецьким державним банком розвитку KfW. Підписання меморандуму відбулося в межах конференції МОН «Освіта можливостей: нові горизонти професійно-технічної освіти в Україні».
«Європейський Союз продовжує підтримувати реформу профтехосвіти. Ми вважаємо, що впровадження технологій та нових інструментів в закладах Львівської області є важливим кроком для забезпечення якісного викладання в закладах регіону», ‒ прокоментував Фредерік Куне, Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.
Відповідно до підписаного документа планується проведення ремонтних робіт та закупівля обладнання на суму близько 650 тис. євро. За ці кошти буде оновлено та облаштовано технікою навчальні лабораторії Державного навчального закладу “Дрогобицьке вище професійне училище № 19” за такими професіями:
- «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»,
- «Перукар (перукар-модельєр)»,
- «Манікюрник»,
- «Візажист».
Планується проведення ремонтних робіт та закупівля обладнання на суму близько 900 тис. євро для оновлення та облаштування технікою навчальні лабораторії Державного навчального закладу «Стрийське професійне училище № 34» за такими професіями:
- «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та майстерні з діагностики та налагодження електричного та електронного устаткування автомобільних засобів»
- «Зварник».
“Сучасний освітній простір має привернути увагу молоді до робітничих професій, а також суттєво покращити якість підготовки учнів, що вже обрали професійну освіту. Вже кілька років поспіль Уряд України системно інвестує кошти в інфраструктуру закладів шляхом створення навчально-практичних центрів. Однак підтримка Програми ЄС EU4Skills суттєво прискорює процес оновлення матеріально-технічної бази й ми вдячні європейським партнерам за цю співпрацю”, ‒ зазначив заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.
Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький додав: “Важливо розвивати профтехосвіту, як одну зі складових будівництва успішної країни. Сучасне обладнання і технології допоможуть закладам відповідати викликам часу. Наша спільна відповідальність – створити для здобувачів освіти умови для якісного здобуття практичних навиків, які вони зможуть застосувати після завершення навчання. Розвиток професійно-технічної освіти сприятиме економічному зростанню регіону, адже багато вітчизняних й іноземних інвесторів зацікавлені у відкритті нових підприємств та працевлаштуванні кваліфікованих фахівців, які повинні готувати заклади професійної освіти. Щиро дякуємо європейським партнерам, що допомагають нам модернізувати систему професійної освіти”.
Довідкова інформація:
Проєкт «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» є частиною Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» (Компонент 3) та спрямований на оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти в Україні. Мета проєкту – створити сучасну інфраструктуру системи професійно-технічної освіти, яка сприятиме підвищенню її привабливості для молоді. Проєкт має закласти основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці, надасть учням навички, необхідні роботодавцям.
Від імені Німецького державного банку розвитку KfW Проєкт реалізує Міністерство освіти і науки України та Український Фонд соціальних інвестицій.
За додатковою інформацією звертайтеся до Інни Павлюк, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном +38 096 77 23 566.