Методика «Лялька як персона» у Мелітополі

Методика «Лялька як персона» у Мелітополі

Мелітопольські дитячі садки № 14 та № 39 - учасники мікропроектів Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ) – взяли участь у проекті  «Садочок – простір дружній до дитини». Проект впроваджується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

У межах проекту відбулись навчально-практичні тренінги за методикою «Лялька як персона». Дані тренінги пройшли успішну апробацію в дитячих садочках Києва, які є учасниками проекту Українського фонду соціальних інвестицій «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ V».  

Після проходження тренінгу дитячі педагоги отримують навички створення безпечного інклюзивного середовища в дитячому колективі шляхом ігрового обговорення з дітьми життєвих ситуацій. Це сприяє розвитку дитячої спільноти, розумінню і цінуванню багатоманітності, толерантного ставлення до відмінностей, попередження проявів упереджень і дискримінації.

Зокрема методика передбачає проведення систематичних занять із дітьми з використанням «ростових» ляльок з індивідуальними особливостями: стать, колір шкіри, розмір, колір волосся, фізичні обмеження та ін. Лялька має свою життєву історію, сім'ю, смаки, уподобання, страхи тощо. На занятті педагоги знайомлять дітей із лялькою, описують ситуацію, яка з нею «трапилась».

Вихователь (психолог, логопед тощо) допомагає дітям сформулювати свої запитання щодо особливостей ляльки або ситуації, в яку вона нібито «потрапила», усвідомити і висловити емоції пов’язані із життєвим випадком, обговорити з дітьми варіанти дій. Для дітей важливим моментом є фізичний контакт із лялькою на початку і наприкінці заняття, лялька не є іграшкою, і не знаходиться в ігровому куточку. Ляльки «приходять в гості» до дітей тільки на спеціальні заняття.

Наприклад у дитячому садку № 14 Мелітополя проектом «Садочок – простір дружній до дитини» охоплено 8 груп дітей дошкільного віку (2 групи молодшого дошкільного віку, 2 – середнього та 4 – старшого), в яких виховуються 145 дітей. Впроваджують проект 19 педагогічних працівників дошкільного навчального закладу, 4 з яких пройшли навчально-практичні тренінги.

«На ранкових зустрічах зацікавлення дітей викликали такі вправи як «Привітайся, не повторюйся», «Передавання предмета», «Ми раді, що ти з нами», «Капелюх новин» та «Чарівна паличка»; групові ігри - «Загадкова скриня» та «Магніт»; програвання ситуації «Вітання дитини тижня». Колектив дошкільного навчального закладу бачить позитивну динаміку від впровадження проекту, висловлює бажання продовжувати далі працювати за цією інновацією» - стверджує вихователь-методист дошкільного навчального закладу № 14 Наталя Прийма.

Цікавими є відгуки батьків щодо впровадження нової методики: 

Тато Сергія (ім’я змінено): «Мій син дуже дратівливий, з цього приводу має багато зауважень від вихователів садочка. Мої настанови, бесіди він взагалі не сприймає, але педагоги знайшли підхід до мого Сергійка. Після зустрічей з лялькою сина не впізнати, він став доброзичливішим, чуйнішим, почав прислухатись до наших порад». 

Мама Андрія (ім’я змінено): «Нещодавно ми з чоловіком розлучились. Мій син був свідком цих подій і дуже хвилювався. Він став дуже замкненим. Я сама відчувала біль, розгубленість та невпевненість. У цей час моя дитина теж страждала та потребувала мого піклування, але я не знала, як це зробити. Нам на допомогу прийшов колектив дитячого садочку та «лялька Даринка», яка стала для мого сина справжнім другом та помічником. Я з задоволенням спостерігала за успіхами моєї дитини. Тепер я радію, що у нас все налагоджується і мій Андрійко став спокійнішим та впевненішим у собі. На його обличчі з’явилася посмішка».

Вам буде цікаво

15 сімей переселенців отримали житло у місті Кам’янське Дніпропетровської області
Середа 02 жовтня 2019

1 жовтня в місті Кам’янське (Дніпропетровська область) відбулося урочисте відкриття житлового об'єкта і вручені ключі від квартир 15 сім’ям переселенців. Принаймні така ж або навіть більша кількість сімей буде заселена до будинку найближчим часом.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей нарощують потенціал органів місцевого самоврядування в організації та управлінні соціальними послугами
Четвер 19 вересня 2019

Впродовж серпня - вересня 2019 року представники 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей взяли участь у тренінгах, присвячених розбудові кадрового потенціалу підрозділів соціального захисту громад та розробці трирічних планів розвитку соціальних послуг.

Детальніше
Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі відвідала УФСІ
Вівторок 17 вересня 2019

Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі  Клаудія Месек у супроводі Директора Київського Бюро KfW Курта Штрассера 17 вересня 2019 року відвідала центральний офіс УФСІ, де мала зустріч з його керівництвом.

Детальніше
УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015
Вівторок 17 вересня 2019

УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015. Органом сертифікації DQS GmbH прийнято позитивне рішення щодо підтвердження дії сертифікату відповідності системи менеджменту якості Українського фонду соціальних інвестицій вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, зареєстрованого в базі DQS під номером 496642 QM15. Система управління якістю УФСІ охоплює діяльність з виконання проектів у соціальній сфері.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей оцінюють потребу в соціальних послугах за допомогою національних та міжнародних експертів
Середа 21 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг в громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей проводиться детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Вперше така оцінка здійснюється громадами за допомогою національних та міжнародних експертів за новою методологією.

Детальніше
УФСІ ВІДНОВЛЮВАТИМЕ ЗАКЛАДИ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА СХОДІ УКРАЇНИ
Вівторок 13 серпня 2019

Останній формальний документ, необхідний для започаткування практичного впровадження Проекту УФСІ VII, – Окрема Угода до відповідної Проектної та Фінансової Угоди, був підписаний УФСІ та Німецьким Банком розвитку KfW 12 серпня ц.р.

Детальніше
Стартувала оцінка потреб в соціальних послугах 30 громад Одеської та Тернопільської областей
Вівторок 13 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей буде здійснена детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Для цього УФСІ підписано відповідні договори з консультаційними компаніями, у складі яких працюють міжнародні та національні експерти з питань організації та надання соціальних послуг.

Детальніше
Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника!
П'ятниця 09 серпня 2019

Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника! Щиро зичимо успіхів у професійній діяльності, щастя, здоров’я і добробуту Вам і Вашим родинам! У цей день особливо приємно згадати, що за сприяння УФСІ відремонтовано 1274 об’єкти соціальної інфраструктури по всій Україні. Тож продовжуймо розбудовувати успішну і сучасну Україну разом!

Детальніше