Газета «Ратуша» про УФСІ

З 1 вересня в дитячому садочку № 14, що на вулиці Новознесенській, 69, запрацює новий корпус. Цей комунальний дошкільний заклад — унікальний для Львова. Тут не тільки обладнали нові санвузли, просторі ігрові кімнати, закупили зручні меблі, а й встановили сучасну енергоощадну технологію — вентиляцію з рекуперацією повітря, завдяки якій зменшаться витрати на опалення.  
 
   Будівництво садочка завершили за кошти уряду Німеччини у рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», що його у Львові реалізує Український фонд соціальних інвестицій. За словами директора Львівського регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій Василя Кузьменка, приміщення дитячого садочка № 14 перебувало на стадії незавершеного будівництва упродовж останніх чотирьох років, оскільки в міському бюджеті не було необхідних коштів. «Український фонд соціальних інвестицій вклав у роботи близько 5,5 млн грн. Вартість усього проекту становила 7 млн грн, що їх надав уряд Німеччини, — розповів Василь Кузьменко. — За рік завдяки ініціативі громади і підтримці влади ми зробили повний капітальний ремонт, монтаж котельні, оздоблювальні внутрішні роботи, теплі підлоги. Створили дуже комфортні умови для перебування дітей, водночас забезпечивши здоровий мікроклімат. Адже це перший об’єкт на Львівщині, в якому запроваджено вентиляцію з рекуперацією. Дітям буде комфортно, водночас зменшаться втрати на енергетичну складову утримання садочка. Міська влада облаштувала ігрові павільйони, закупила меблі та обладнання». Німецька сторона погодилася фінансувати проект за умови активної участі громади й влади міста. 
http://ratusha.lviv.ua/index.php?dn=news&to=art&id=5075
 
У Львові відкрили унікальний садочок
 
Садочок на Новознесенській вдалося зберегти завдяки активній позиції місцевої громади. Мешканці не дозволили спорудити тут чергову новобудову чи готель, а саме такий намір мали свого часу деякі народні депутати. Люди об’єдналися навколо парафії храму УГКЦ Пресвятої Богородиці Володарки України на чолі з парохом отцем Зеновієм Хоркавим та громадської організації «Відродження Знесіння» під орудою Богдана Приймича. 
 
   Соціальна складова проекту передбачає 20 % місць у садочку для дітей внутрішньо переміщених осіб, насамперед — із тимчасового окупованих територій Луганської та Донецької областей. Мати-переселенка Марина Свір не тільки влаштувала в дитсадок двох своїх дітей — трирічну Марічку та чотирирічного Іллю, а й отримала тут посаду музичного керівника. 
   «Проект відвідала делегація Посольства Німеччини, яку ми поінформували про потребу Львова в садочках, — говорить Василь Кузьменко. — Сподіваємося, уряд Німеччини виділить транш для реалізації мікропроектів дитячих садочків за прикладом Києва, де діє програма на 5 млн євро, за якою реконструюють близько 40 садочків». Український фонд соціальних інвестицій уже інвестував у Львівську область близько 80 мільйонів гривень. 
 
Н. Д.

It might be interesting for you