Павлоградський дитсадок №8 «Барвінок» стає більш енергоефективним

Проект УФСІ за грантові кошти Уряду ФРН зробить павлоградський дитсадок більш енергоефективним.

ВІДЕО

У ході впровадження проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях, в місті Павлограді зокрема було обрано дитсадок №8 «Барвінок». Його відвідує близько 170 дітей. У дошкільному навчальному закладі працює 8 груп за різними напрямками: 2 групи реінтеграції, 1 логопедична група, 2 санаторних групи та 3 групи загального типу.

Для міста завжди була актуальною проблема функціонально-неспроможних сімей. Для допомоги таким родинам та для підтримки малозабезпечених сімей на базі дошкільного закладу створені дві групи реінтеграції. Сьогодні їх відвідує 41 дитина. В ці групи влаштовуються діти за рішенням комісії з питань захисту прав дитини, за направленням відділу освіти Павлоградської міської ради та згідно рішення міськвиконкому.

Такі діти перебувають на неповному державному утриманні. З понеділка по п‘ятницю вони цілодобово проживають у дитсадку та харчуються безкоштовно. З січня 2016 року у разі потреби тут працює група вихідного дня, де на вихідні залишаються діти, якщо вони стикаються з незадовільними побутовими умовами вдома або мають батьків, які є алко- чи нарко- залежними. Групи реінтеграції також необхідні для соціально-правового захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

У дитсадку також працюють дві санаторні групи, де діти отримують профілактичні заходи та лікування. Враховуючи незадовільний стан здоров‘я та фізичного розвитку дітей, що відвідують ці групи, розроблена та опрацьовується програма «Здоров‘я». В повному обсязі дітям надаються медичні послуги - це і фізіотерапевтичні процедури і соляна шахта.

Для корекції мовленнєвого розвитку дітей у закладі також працює логопедична група та логопед. За необхідності діти направляються на психолого-медико-педагогічну консультацію (ПМПК), де їх обстежують більш колегіально вузькі спеціалісти, встановлюють діагноз та визначають напрямки корекційної роботи. За висновками ПМПК дитина направляється в учбовий заклад для подальшого отримання освіти.

Також ДНЗ №8 відвідують 9 дітей із сімей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Вихователі постійно шукають нові підходи в роботі із дошкільнятами. Святкові ранки, вечори дозвілля, музичні розваги та заняття з дітьми проводяться на вищому рівні висококваліфікованими фахівцями. Минулого року методисти ДНЗ пройшли тренінг «Лялька як персона». На сьогодні ця методика активно використовується у «Барвінку».

В дошкільному закладі створене гідне матеріальне забезпечення для повноцінного розвитку дітей. В закладі є індивідуальна котельня. У зв’язку з тим, що діти проживають цілодобово та на вихідні дні, заклад не має можливості заощаджувати об’єми газопостачання. Старі вікна не утримують тепло всередині приміщень, а вікна та покрівля потребують повної заміни.

У межах проекту УФСІ в ДНЗ №8 буде замінена покрівля на шатрову з металочерепиці та замінені вікна на енергозберігаючі. Протягнути руку допомоги, щоб діти отримували якісні послуги із дошкільної освіти, є одним із завдань Українського фонду соціальних інвестицій, яке стає реальністю завдяки грантовій допомозі Уряду Німеччини через німецький банк розвитку KfW.

It might be interesting for you