27 переселенців отримали соціальне житло у Мелітополі

27 переселенців отримали соціальне житло у Мелітополі

6 грудня у Мелітополі відкрився соціальний гуртожиток. 27 переселенців із Донецької та Луганської областей отримали ключі від нового житла. Це уже другий соціальний гуртожиток для переселенців, відремонтований Українським фондом соціальних інвестицій загрантові кошти Уряду Німеччини.

«Гуртожитки, в яких сьогодні уже проживають 39 переселенців,  раніше були нежитловим фондом. Завдяки грантовим коштам Уряду Німеччини та підтримці місцевої влади, вдалося розпочати ремонтні роботи, а будівлі перевести у житловий фонд. – розповідає Андрій Лактіонов, виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій. – Щоб забезпечити переселенців житлом, ми замінили покрівлю та вікна, утеплили перекриття, фасад, фундамент, цоколь, облаштували відкоси, виконали усі оздоблювальні роботи, а також встановили нову систему опалення. В ці роботи ми вклали понад 3,2 млн грн», - додає він.

Відкритий сьогодні гуртожиток знаходиться на вул. Гвардійській, 38. Це двоповерхова будівля, що об’єднує 10 кімнат, 2 кухні та 2 комплексних санвузли (умивальники, душі, туалети та пральні машини). Меблі та техніку для гуртожитку закуплено за кошти місцевого бюджету.

«Проблема житла для переселенців стоїть дуже гостро. Наразі в місті понад п’ять тисяч переселенців. Ми шукали способи залучити до створення житла для переселенців інвестора і радо розпочали партнерство із Українським фондом соціальних інвестицій. Перший соціальний гуртожиток у рамках нашої співпраці ми відкрили у серпні. Це уже другий гуртожиток, куди  ми заселяємо переселенців», - розповідає Іван Федоров, заступник міського голови м. Мелітополь.

Для того, щоб відремонтувати будівлю та заселити переселенців у соціальний гуртожиток максимально швидко, вдалося налагодити співпрацю між Міською радою (на чиєму балансі знаходяться будівлі), Українським фондом соціальних інвестицій (представники якого залучили кошти Уряду Німеччини та організували увесь процес виконання робіт), представниками громади та переселенців (з якими консультувалися та залучали як спостерігачів) та підрядниками (які безпосередньо виконували роботи). Кімнати у соціальному гуртожитку надані переселенцям безкоштовно.

«Я разом із дітьми та внуками переїхала в Мелітополь майже три роки тому. За цей час ми обжилися в місті, знайшли друзів та роботу. Сьогодні я та дочка отримали ключі від кімнат у соціальному гуртожитку і зможемо облаштувати своє житло», - розповідає Тетяна Клевакіна, переселенка із Авдіївки.

Представники Українського фонду соціальних інвестицій також розповіли, що наразі проводяться ремонтні роботи у ще одному гуртожитку, куди заселять переселенців у 2018 році.

«Ми намагаємося вирішувати проблеми громад комплексно, тому, наприклад, крім облаштування соціальних гуртожитків, у Мелітополі ми відремонтували три дитячих садочки, куди зараз ходять понад 800 дітей», - розповіла Тетяна Бовт, консультант з соціальних питань Українського фонду соціальних інвестицій.

Підрядників для виконання усіх робіт відбирали на відкритому тендері згідно регламенту закупівель Світового банку.

До кінця 2018 року Український фонд соціальних інвестицій забезпечить житлом 770 переселенців, що проживають у Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях та місті Львів.

691_1
691_2
691_3

It might be interesting for you