27 переселенців отримали соціальне житло у Мелітополі

27 переселенців отримали соціальне житло у Мелітополі

6 грудня у Мелітополі відкрився соціальний гуртожиток. 27 переселенців із Донецької та Луганської областей отримали ключі від нового житла. Це уже другий соціальний гуртожиток для переселенців, відремонтований Українським фондом соціальних інвестицій загрантові кошти Уряду Німеччини.

«Гуртожитки, в яких сьогодні уже проживають 39 переселенців,  раніше були нежитловим фондом. Завдяки грантовим коштам Уряду Німеччини та підтримці місцевої влади, вдалося розпочати ремонтні роботи, а будівлі перевести у житловий фонд. – розповідає Андрій Лактіонов, виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій. – Щоб забезпечити переселенців житлом, ми замінили покрівлю та вікна, утеплили перекриття, фасад, фундамент, цоколь, облаштували відкоси, виконали усі оздоблювальні роботи, а також встановили нову систему опалення. В ці роботи ми вклали понад 3,2 млн грн», - додає він.

Відкритий сьогодні гуртожиток знаходиться на вул. Гвардійській, 38. Це двоповерхова будівля, що об’єднує 10 кімнат, 2 кухні та 2 комплексних санвузли (умивальники, душі, туалети та пральні машини). Меблі та техніку для гуртожитку закуплено за кошти місцевого бюджету.

«Проблема житла для переселенців стоїть дуже гостро. Наразі в місті понад п’ять тисяч переселенців. Ми шукали способи залучити до створення житла для переселенців інвестора і радо розпочали партнерство із Українським фондом соціальних інвестицій. Перший соціальний гуртожиток у рамках нашої співпраці ми відкрили у серпні. Це уже другий гуртожиток, куди  ми заселяємо переселенців», - розповідає Іван Федоров, заступник міського голови м. Мелітополь.

Для того, щоб відремонтувати будівлю та заселити переселенців у соціальний гуртожиток максимально швидко, вдалося налагодити співпрацю між Міською радою (на чиєму балансі знаходяться будівлі), Українським фондом соціальних інвестицій (представники якого залучили кошти Уряду Німеччини та організували увесь процес виконання робіт), представниками громади та переселенців (з якими консультувалися та залучали як спостерігачів) та підрядниками (які безпосередньо виконували роботи). Кімнати у соціальному гуртожитку надані переселенцям безкоштовно.

«Я разом із дітьми та внуками переїхала в Мелітополь майже три роки тому. За цей час ми обжилися в місті, знайшли друзів та роботу. Сьогодні я та дочка отримали ключі від кімнат у соціальному гуртожитку і зможемо облаштувати своє житло», - розповідає Тетяна Клевакіна, переселенка із Авдіївки.

Представники Українського фонду соціальних інвестицій також розповіли, що наразі проводяться ремонтні роботи у ще одному гуртожитку, куди заселять переселенців у 2018 році.

«Ми намагаємося вирішувати проблеми громад комплексно, тому, наприклад, крім облаштування соціальних гуртожитків, у Мелітополі ми відремонтували три дитячих садочки, куди зараз ходять понад 800 дітей», - розповіла Тетяна Бовт, консультант з соціальних питань Українського фонду соціальних інвестицій.

Підрядників для виконання усіх робіт відбирали на відкритому тендері згідно регламенту закупівель Світового банку.

До кінця 2018 року Український фонд соціальних інвестицій забезпечить житлом 770 переселенців, що проживають у Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях та місті Львів.

Вам буде цікаво

15 сімей переселенців отримали житло у місті Кам’янське Дніпропетровської області
Середа 02 жовтня 2019

1 жовтня в місті Кам’янське (Дніпропетровська область) відбулося урочисте відкриття житлового об'єкта і вручені ключі від квартир 15 сім’ям переселенців. Принаймні така ж або навіть більша кількість сімей буде заселена до будинку найближчим часом.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей нарощують потенціал органів місцевого самоврядування в організації та управлінні соціальними послугами
Четвер 19 вересня 2019

Впродовж серпня - вересня 2019 року представники 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей взяли участь у тренінгах, присвячених розбудові кадрового потенціалу підрозділів соціального захисту громад та розробці трирічних планів розвитку соціальних послуг.

Детальніше
Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі відвідала УФСІ
Вівторок 17 вересня 2019

Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі  Клаудія Месек у супроводі Директора Київського Бюро KfW Курта Штрассера 17 вересня 2019 року відвідала центральний офіс УФСІ, де мала зустріч з його керівництвом.

Детальніше
УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015
Вівторок 17 вересня 2019

УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015. Органом сертифікації DQS GmbH прийнято позитивне рішення щодо підтвердження дії сертифікату відповідності системи менеджменту якості Українського фонду соціальних інвестицій вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, зареєстрованого в базі DQS під номером 496642 QM15. Система управління якістю УФСІ охоплює діяльність з виконання проектів у соціальній сфері.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей оцінюють потребу в соціальних послугах за допомогою національних та міжнародних експертів
Середа 21 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг в громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей проводиться детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Вперше така оцінка здійснюється громадами за допомогою національних та міжнародних експертів за новою методологією.

Детальніше
УФСІ ВІДНОВЛЮВАТИМЕ ЗАКЛАДИ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА СХОДІ УКРАЇНИ
Вівторок 13 серпня 2019

Останній формальний документ, необхідний для започаткування практичного впровадження Проекту УФСІ VII, – Окрема Угода до відповідної Проектної та Фінансової Угоди, був підписаний УФСІ та Німецьким Банком розвитку KfW 12 серпня ц.р.

Детальніше
Стартувала оцінка потреб в соціальних послугах 30 громад Одеської та Тернопільської областей
Вівторок 13 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей буде здійснена детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Для цього УФСІ підписано відповідні договори з консультаційними компаніями, у складі яких працюють міжнародні та національні експерти з питань організації та надання соціальних послуг.

Детальніше
Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника!
П'ятниця 09 серпня 2019

Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника! Щиро зичимо успіхів у професійній діяльності, щастя, здоров’я і добробуту Вам і Вашим родинам! У цей день особливо приємно згадати, що за сприяння УФСІ відремонтовано 1274 об’єкти соціальної інфраструктури по всій Україні. Тож продовжуймо розбудовувати успішну і сучасну Україну разом!

Детальніше