20 років УФСІ реагує на соціальні виклики і актуальні проблеми місцевих громад

20 років УФСІ реагує на соціальні виклики і актуальні проблеми місцевих громад

2020 рік для всіх видався доволі нелегким. Втім, для Українського фонду соціальних інвестицій - плідним. Про досягнуті результати в інтерв'ю «ВВ» розповів виконавчий директор Фонду Андрій Лактіонов. 

- А що встигли зробити у 2020 році?

- Фонд багато уваги приділяє питанню створення тимчасового житла для вимушених переселенців. І цього року вже маємо успіхи.  Майже  «під ялинку» у грудні 2020 року відкрили три об'єкти: у Першотравенську (Дніпропетровська область), Кремінній (Луганська область) та Мелітополі (Запорізька область), у яких нові квартири отримали 12 родин переселенців.

Кремінна До Проекту

Кремінна Після Проекту

До того ж ми займаємось не тільки житлом, але й ремонтом закладів соціальної інфраструктури: шкіл та дитячих садочків. Так на початку навчального року у рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI» завершено ремонтні роботи у дитсадку «Казка» міста Першотравенськ Дніпропетровської області та у школі № 3 міста Кремінна Луганської області. У грудні було завершено роботи у школі у с. Благовіщенка (Запорізька область) та у садочку м. Сєвєродонецька (Луганська область). 

Садочок

Усього у рамках проекту оновлюємо 13 житлових об'єктів, 5 шкіл та 8 садків.

- УФСІ створив правову основу, яка допоможе унормувати запровадження фондів житла для тимчасового проживання ВПО. Розкажіть, будь ласка, детальніше про цю ініціативу.

- Насправді необхідні правові засади були створені Кабінетом Міністрів України, який у червні минулого року прийняв відповідну Постанову. Водночас представники УФСІ також залучались до розробки цього документа. Крім того, з метою впровадження його положень, УФСІ разом з виконавцем програми «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування», яка наразі активно виконується, створено вичерпний пакет зразкових документів з різноманітними варіантами правового урегулювання «квартирного питання» вимушених переселенців. Цей правовий «путівник» допомагає місцевій владі створювати фонди житла для внутрішньо переміщених осіб та розподіляти житло між переселенцями, дотримуючись букви Закону. Оскільки програма має кілька складових, ми ще надаємо індивідуальні правові консультації місцевій владі і допомагаємо з аналізом кожного житлового об'єкта. І, що дуже важливо, надаємо правові консультації самим переселенцям.

Посібник Право на захист

- Якими ще напрямками опікується УФСІ?

- Зокрема, навчально-консультаційними програмами, спрямованими на підтримку ВПО та громад-партнерів. У 2020 році було започатковано програму з працевлаштування безробітних ВПО та навчання фахівців центрів зайнятості. У другому півріччі пройшла серія тренінгів і наразі вже близько 30 переселенців направлено на професійні курси для навчання SMM (просування у соціальних мережах), копірайтингу, веб-дизайну, менеджменту персоналу, бухгалтерії, тощо.

- Які ще успіхи маєте? Які плани фонду на 2021 рік?

Наразі Фондом впроваджуються 4 масштабні проекти, що фінансуються різними донорами.

У рамках співпраці з Німеччиною у наступному році плануємо завершити роботи на низці житлових об'єктів для ВПО та у школах і садочках. 

Ми також розпочнемо ремонтні роботи у закладах первинної медицини п'яти областей та забезпечимо їх деяким медичним обладнанням і засобами задля    ефективнішої протидії COVID-19.

Також передбачено завершити реалізацію згаданих вище і розпочатих у 2020 році програм. Крім того, плануємо започаткувати нові програми з розвитку потенціалу громад-партнерів та фокусних груп. 

У грудні ми розпочали впровадження третього компоненту програми реформування професійно-технічної освіти в Україні, що фінансується Європейським союзом. У наступному році він увійде у активну фазу і ми розпочнемо модернізацію низки ПТУ у 7 областях України.

Підписання меомрандуму в Мелітополі

У рамках співпраці зі Світовим банком за кошти гранту Японського фонду соціального розвитку у низці ОТГ Одеської і Тернопільської областей буде впроваджено пілотні моделі надання соціальних послуг та реалізовано мікропроекти, якими передбачені інфраструктурні заходи.

Так, що на наступний рік ставимо перед собою амбітні завдання, які маємо намір виконати своєчасно і якісно.  

За матеріалами "Вечірні Вісті"

Вам буде цікаво

15 сімей переселенців отримали житло у місті Кам’янське Дніпропетровської області
Середа 02 жовтня 2019

1 жовтня в місті Кам’янське (Дніпропетровська область) відбулося урочисте відкриття житлового об'єкта і вручені ключі від квартир 15 сім’ям переселенців. Принаймні така ж або навіть більша кількість сімей буде заселена до будинку найближчим часом.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей нарощують потенціал органів місцевого самоврядування в організації та управлінні соціальними послугами
Четвер 19 вересня 2019

Впродовж серпня - вересня 2019 року представники 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей взяли участь у тренінгах, присвячених розбудові кадрового потенціалу підрозділів соціального захисту громад та розробці трирічних планів розвитку соціальних послуг.

Детальніше
Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі відвідала УФСІ
Вівторок 17 вересня 2019

Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі  Клаудія Месек у супроводі Директора Київського Бюро KfW Курта Штрассера 17 вересня 2019 року відвідала центральний офіс УФСІ, де мала зустріч з його керівництвом.

Детальніше
УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015
Вівторок 17 вересня 2019

УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015. Органом сертифікації DQS GmbH прийнято позитивне рішення щодо підтвердження дії сертифікату відповідності системи менеджменту якості Українського фонду соціальних інвестицій вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, зареєстрованого в базі DQS під номером 496642 QM15. Система управління якістю УФСІ охоплює діяльність з виконання проектів у соціальній сфері.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей оцінюють потребу в соціальних послугах за допомогою національних та міжнародних експертів
Середа 21 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг в громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей проводиться детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Вперше така оцінка здійснюється громадами за допомогою національних та міжнародних експертів за новою методологією.

Детальніше
УФСІ ВІДНОВЛЮВАТИМЕ ЗАКЛАДИ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА СХОДІ УКРАЇНИ
Вівторок 13 серпня 2019

Останній формальний документ, необхідний для започаткування практичного впровадження Проекту УФСІ VII, – Окрема Угода до відповідної Проектної та Фінансової Угоди, був підписаний УФСІ та Німецьким Банком розвитку KfW 12 серпня ц.р.

Детальніше
Стартувала оцінка потреб в соціальних послугах 30 громад Одеської та Тернопільської областей
Вівторок 13 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей буде здійснена детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Для цього УФСІ підписано відповідні договори з консультаційними компаніями, у складі яких працюють міжнародні та національні експерти з питань організації та надання соціальних послуг.

Детальніше
Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника!
П'ятниця 09 серпня 2019

Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника! Щиро зичимо успіхів у професійній діяльності, щастя, здоров’я і добробуту Вам і Вашим родинам! У цей день особливо приємно згадати, що за сприяння УФСІ відремонтовано 1274 об’єкти соціальної інфраструктури по всій Україні. Тож продовжуймо розбудовувати успішну і сучасну Україну разом!

Детальніше