Запровадження соціального супроводу за методом кейс-менеджменту сприятиме подальшій інтеграції переселенців у громади
УФСІ сприяє інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у приймаючі громади не тільки через створення житла для ВПО, але і шляхом запровадження нових підходів до соціальної роботи.
У 14 громадах-партнерах УФСІ Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей, що беруть участь у проекті «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ V», який фінансується Урядом Німеччини через Банк розвитку KFW, розпочато реалізацію програми «Інтеграція ВПО спільними зусиллями».
Дану програму та результати дослідження стану інтеграції ВПО у Харківській області УФСІ та його партнери презентували під час засідань «круглих столів», які відбулись у Харкові (12 березня), Запоріжжі (14 березня) та Дніпрі (15 березня).
«УФСІ започаткував дану Програму щоб сприяти адаптації переселенців в приймаючих громадах, де УФСІ облаштовує для них житло. До відновлених у рамках Проекту будівель у Богодухові, Краснограді, Мелітополі та Комиш-Зорі наразі вже заселено близько 140 вимушених переселенців. До середини цього року буде здано ще 8 об’єктів (гуртожитки та будинки з квартирами), де буде розміщено приблизно ще 570 внутрішньо переміщених осіб. Ми очікуємо, що поява житла та запровадження нових методів соціальної роботи з переселенцями сприятиме підвищенню рівня інтеграції і допоможе їм у вирішенні нагальних проблем» - зазначив Сергій Кадигроб, директор Східного регіонального представництва УФСІ під час «круглого столу» у Харкові.
На думку виконавця Програми, психолога, фахівця з соціальної роботи Елли Соколюк, важливо розуміти, що процес інтеграції та адаптації переселенців залежить від багатьох факторів, зокрема від сприятливого середовища у приймаючій громаді та доступності соціальних, медичних та освітніх послуг. Це підтверджується дослідженням. Номером один серед найбільш впливових факторів інтеграції опитані в рамках Програми переселенці назвали саме доступ до соціальних послуг (понад 70 % опитуваних). «Очікується, що Програма допоможе соціальним працівникам опанувати кейс-менеджмент і ще більш ефективно надавати підтримку переселенцям у всіх сферах життєдіяльності» - зазначила Елла Соколюк.
Найближчим часом для працівників соціальних служб буде проведено низку тренінгів та консультацій щодо організації процесу соціального супроводу ВПО за методом кейс-менеджменту.
Програма сприятиме забезпеченню доступу до наявних в громадах ресурсів та послуг, зокрема: соціального захисту, працевлаштування, психологічної підтримки, медичної допомоги, захисту прав, освіти та розвитку для дітей та молоді з родин ВПО.