Заступник виконавчого директора УФСІ взяв участь у «круглому столі», де обговорювалась реалізація права ВПО на житло

Заступник виконавчого директора УФСІ взяв участь у «круглому столі», де обговорювалась реалізація права ВПО на житло

25 вересня 2018 року у Києві, за сприяння Ради Європи, проведено «круглий стіл», де обговорювалися питання, пов’язані з реалізацією права внутрішньо переміщених осіб на житло. У «круглому столі» взяли участь близько 100 представників центральних, регіональних і місцевих органів влади, державних, громадських і міжнародних організацій та наукових установ. УФСІ на цьому заході представляв заступник виконавчого директора Олег Овчінніков. Він був ключовим доповідачем сесії «Забезпечення права ВПО на тимчасове житло: механізми, регіональний досвід та законодавчі ініціативи».

Під час свого виступу Олег Овчінніков поінформував присутніх про стан і перспективи реалізації Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – УФСІ.V» у містах Києві і Львові та у Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях (міні-презентація додається). Він також повідомив про підготовку Українського фонду соціальних інвестицій до виконання наступного Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – УФСІ.VI». Його буде впроваджено у відповідності з Проектною та фінансовою Угодою укладеною 19 квітня 2018 року між Міністерством соціальної політики України, Українським фондом соціальних інвестицій та Німецькою державною кредитною установою для розвитку – банком KfW.

Заступник виконавчого директора зазначив, що Проект УФСІ.V незабаром завершується і це передбачає введення об’єктів в експлуатацію та розподіл спорудженого (відновленого) житла. Він наголосив, що у відповідності з укладеними угодами з донором, кошти згаданих вище проектів мають цільове призначення і спрямовуються на забезпечення житлом виключно внутрішньо переміщених осіб.

Водночас, аналіз документів місцевих органів влади щодо розподілу житла свідчить, що при їх розробці, вони спираються на положення Постанови КМУ від 31.03.2004 №422 (зі змінами і доповненнями) «Про затвердження Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання та Порядку надання і користування житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання». Завдяки внесеним до цієї Постанови змінам у січні поточного року (Постанова КМУ від 17.01.2018 №20), внутрішньо переміщені особи були віднесені до категорій осіб, які мають можливість отримання тимчасового житла.

Але як відзначив Олег Овчінніков, «першочергового права на забезпечення житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання переселенцям надано не було. І на практиці, у зв’язку зі значною кількістю претендентів на тимчасове житло з числа осіб, які мають на це першочергове право, це означає, що внутрішньо переміщені особи взагалі не матимуть можливості отримати житло. Або лише невелика частина ВПО зможе реалізувати своє право на отримання соціального житла».

У цьому зв’язку заступник виконавчого директора УФСІ наголосив на необхідності щонайшвидшого доопрацювання та прийняття Постанови КМУ, проект якої було розроблено представниками відповідного Проекту Ради Європи та Українського фонду соціальних інвестицій. Проектом Постанови передбачено створення окремого житлового фонду для внутрішньо переміщених осіб, а також порядок його формування та розподілу (проект Постанови додається).

Олег Овчінніков закликав присутніх на заході представників Міністерства соціальної політики і Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб активно долучитися до цієї роботи і надати необхідне сприяння у прискоренні розгляду та прийнятті документу Кабінетом Міністрів України.

Вам буде цікаво

15 сімей переселенців отримали житло у місті Кам’янське Дніпропетровської області
Середа 02 жовтня 2019

1 жовтня в місті Кам’янське (Дніпропетровська область) відбулося урочисте відкриття житлового об'єкта і вручені ключі від квартир 15 сім’ям переселенців. Принаймні така ж або навіть більша кількість сімей буде заселена до будинку найближчим часом.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей нарощують потенціал органів місцевого самоврядування в організації та управлінні соціальними послугами
Четвер 19 вересня 2019

Впродовж серпня - вересня 2019 року представники 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей взяли участь у тренінгах, присвячених розбудові кадрового потенціалу підрозділів соціального захисту громад та розробці трирічних планів розвитку соціальних послуг.

Детальніше
Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі відвідала УФСІ
Вівторок 17 вересня 2019

Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі  Клаудія Месек у супроводі Директора Київського Бюро KfW Курта Штрассера 17 вересня 2019 року відвідала центральний офіс УФСІ, де мала зустріч з його керівництвом.

Детальніше
УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015
Вівторок 17 вересня 2019

УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015. Органом сертифікації DQS GmbH прийнято позитивне рішення щодо підтвердження дії сертифікату відповідності системи менеджменту якості Українського фонду соціальних інвестицій вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, зареєстрованого в базі DQS під номером 496642 QM15. Система управління якістю УФСІ охоплює діяльність з виконання проектів у соціальній сфері.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей оцінюють потребу в соціальних послугах за допомогою національних та міжнародних експертів
Середа 21 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг в громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей проводиться детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Вперше така оцінка здійснюється громадами за допомогою національних та міжнародних експертів за новою методологією.

Детальніше
УФСІ ВІДНОВЛЮВАТИМЕ ЗАКЛАДИ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА СХОДІ УКРАЇНИ
Вівторок 13 серпня 2019

Останній формальний документ, необхідний для започаткування практичного впровадження Проекту УФСІ VII, – Окрема Угода до відповідної Проектної та Фінансової Угоди, був підписаний УФСІ та Німецьким Банком розвитку KfW 12 серпня ц.р.

Детальніше
Стартувала оцінка потреб в соціальних послугах 30 громад Одеської та Тернопільської областей
Вівторок 13 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей буде здійснена детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Для цього УФСІ підписано відповідні договори з консультаційними компаніями, у складі яких працюють міжнародні та національні експерти з питань організації та надання соціальних послуг.

Детальніше
Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника!
П'ятниця 09 серпня 2019

Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника! Щиро зичимо успіхів у професійній діяльності, щастя, здоров’я і добробуту Вам і Вашим родинам! У цей день особливо приємно згадати, що за сприяння УФСІ відремонтовано 1274 об’єкти соціальної інфраструктури по всій Україні. Тож продовжуймо розбудовувати успішну і сучасну Україну разом!

Детальніше