У Запоріжжі відбулось засідання обласної спостережної ради УФСІ

У Запоріжжі відбулось засідання обласної спостережної ради УФСІ

31 січня у Запоріжжі відбулось засідання обласної спостережної ради УФСІ з питання реалізації в області проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ V».

На спостережній раді директор Харківського регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій Володимир Крищук, консультанти УФСІ Тетяна Бовт та Юрій Телепенко розповіли про хід реалізації проекту в Запорізькій області загальною вартістю 56 мільйонів гривень. Розглянуто фінальні звіти з оцінки мікропроектів.

На засіданні Запорізької обласної спостережної ради УФСІ також обговорювались питання гарантування життєздатності об’єктів після закінчення ремонтно-будівельних робіт. Адже УФСІ, як фінансуюча та контролююча сторона, завжди акцентує увагу на тому, що замовники проектів – місцеві громади - мають обов’язково подбати про життєздатність впроваджених мікропроектів і забезпечити їхній подальший розвиток та ефективне надання якісних соціальних послуг. Громади області вже подбали про те, хто буде опікуватися об’єктами після завершення реалізації проекту УФСІ. Нині агенції з впровадження проектів ретельно вивчають питання наповнення об’єктів соціального житла необхідним обладнанням.

Заступник Мелітопольського міського голови Іван Федоров розповів про досвід Мелітополя, де всі 6 мікропроектів перебувають в активній фазі впровадження, а деякі незабаром буде завершено.

Важливим питанням роботи Запорізької ОСР УФСІ було розробка Порядку (Положення) про розселення внутрішньо-переміщених осіб. В проекті Українського фонду соціальних інвестицій саме ВПО мають стати отримувачами послуг у новостворених соціальних гуртожитках. Як зазначив начальник департаменту соціального захисту Запорізької ОДА Ігор Мещан область уже зверталась до профільних міністерств за наданням роз’яснень щодо порядку поселення. Врахувавши усі відгуки щодо даного питання члени ОСР вирішили спільно попрацювати у розробці положення про поселення ВПО.

Нагадаємо, що Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ V» (фаза І) спрямований на розвиток сходу України і впроваджується у 3-х областях: Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій. Впровадження першої фази проекту розпочалось у 2015-му та триватиме до 2018-го року. Сума гранту Уряду Німеччини складає 9 мільйонів євро.

Головне завдання проекту - відновити соціальні об'єкти для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Криму та Донбасу. Серед пріоритетів також – відновлення об'єктів соціальної інфраструктури (школи та дитячі садки) у тих громадах, які приймають переселенців.

ZP
ZP1

It might be interesting for you