У Києві проведено тренінг «Енергоефективність у територіальних громадах»

У Києві проведено тренінг «Енергоефективність у територіальних громадах»

15-16 лютого представники громад-учасниць мікропроектів УФСІ пройшли тренінг з питань впровадження енергоефективних заходів на об’єктах соціальної інфраструктури – школи, дитячі садки, будинки культури, амбулаторії тощо.

Лекції та практичні заняття провели експерти Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ) Національного технічного університету України КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Директори дитячих садків Києва, представники районних відділів освіти Києва та Львова мали змогу ознайомитись з основами енергетичного менеджменту та побачити на практиці роботу обладнання (рекуператори, сонячні батареї, теплові насоси, котли нового покоління тощо), яке дає змогу значно економити бюджетні кошти, що витрачаються на опалення будівель. Зверталась увага і на проблеми встановлення приладів обліку та моніторингу енергоспоживання, а також необхідність ефективно обслуговувати вже встановлене обладнання.

Учасники тренінгу отримали унікальну можливість ознайомитись із досвідом впровадження енергоефективних заходів на соціальних об’єктах, які впроваджувались в рамках проектів Українського фонду соціальних інвестицій у Вінницькій, Кіровоградській, Львівській областях та Києві.

Зокрема спеціалісти з енергоаудиту встановили, що в цілому по проектам УФСІ завдяки реалізованим заходам в середньому економиться не менше 34% енергії, а головне - температура у приміщеннях стала відповідати нормативам.

Всі учасники дводенного тренінгу отримали сертифікати слухачів, а також методичні матеріали, які слугуватимуть у впровадженні практичних заходів з енергоефективності.  

494_1
494_2
494_3
494_4
494_5

It might be interesting for you